موج
کدخبر : ۳۷۹۲۳۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-379230

اولیانوف:

نماینده روسیه در مذاکرات وین گفت: تاریخ ۲۱ می یک ضرب الاجل نبود بلکه یک هدف انتخابی بود و موجب شد که ما فشار ناشی از محدودیت زمانی را نادیده نگیریم. مذاکرات تا حصول نتیجه موفقیت آمیز ادامه خواهد یافت.

به گزارش خبرگزاری موج، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در نهادهای بین المللی مستقر در وین، در پیامی توئیتری، نوشت: اکنون واضح است که مذاکرات وین پیرامون برجام ، آنگونه که مذاکره کنندگان مایل بودند، تا ۲۱ می (۳۱ اردیبهشت) به نتیجه نخواهد رسید. این تاسف آور است اما غیرقابل جبران نیست. تاریخ ۲۱ می یک ضرب الاجل نبود بلکه یک هدف انتخابی بود و موجب شد که ما فشار ناشی از محدودیت زمانی را نادیده نگیریم. مذاکرات تا حصول نتیجه موفقیت آمیز ادامه خواهد یافت.

توافق موقت و سه ماهه جمهوری اسلامی ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز ۳۱ اردیبهشت به پایان می‌رسد.

طبق این توافق، بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همچنان دسترسی به سایت‌های مهم هسته‌ای ایران را حفظ خواهند کرد اما پس از منقضی شدن توافق، در صورت عدم لغو تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی، مقام‌های ایران بر اساس ضرب‌الاجل تعیین شده، دسترسی بازرسان را به سایت‌های مهم هسته‌ای قطع خواهند کرد و اطلاعاتی که در دوربین‌های آژانس ضبط شده و ایران آن را محفوظ نگه داشته، از بین خواهند برد.

اما گفته می‌شود که به احتمال زیاد تفاهمی که در ماه میلادی فوریه (میان ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی) حاصل شد؛ از شانس خوبی برای تمدید شدن برخوردار است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها