موج
کدخبر : ۳۷۸۸۷۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-378876

اتحادیه اروپا بدون آنکه حملات صهیونیست ها را به مردم بی دفاع غزه محکوم کند، صرفاً با ادعای حراست از حق بیان، از حمله این رژیم به رسانه ها، ابراز نگرانی کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از یورونیوز، اتحادیه اروپا که قرار است امروز سه شنبه نشستی ویژه با موضوع تحولات کرانه باختری و نوار غزه برگزار کند، از حمله به رسانه ها انتقاد کرد.

در همین راستا، «پیتر استانو» سخنگوی اتحادیه اروپا از بابت تخریب ساختمان رسانه های غزه در حملات جنگنده های رژیم صهیونیستی ابراز نگرانی کرد.

به گفته وی، ایمنی روزنامه نگاران ضروری است و رسانه‌ها باید بتوانند در فضای آزاد کار کنند تا به طور مستقل در مورد آنچه اتفاق می‌افتد گزارش تهیه کنند.

این در حالی است که حامیان فلسطین از اتحادیه اروپا به دلیل امتناع از اعمال تحریم علیه اسرائیل انتقاد می کنند اما استانو به رغم ادعای تلاش برای حل شرایط موجود به روش های معمول دیپلماتیک و سیاسی، همچنان مدعی شد که این رژیم حق دفاع از خود را دارد!

وزرای خارجه اتحادیه اروپا در حالی گرد هم می آیند که دولت های اروپایی نظیر فرانسه، اتریش و دانمارک برخورد خشنی با آن دسته از شهروندان خود که حامی فلسطین هستند دارند و تجمع آنها را ممنوع کرده اند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها