موج
کدخبر : ۳۷۵۷۴۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-375742

آنگلا مرکل:

صدر اعظم آلمان در جمع سران ایالتی به احتمال خرید واکسن روسی کرونا برای واکسیناسیون مردم آلمان اشاره کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، « آنگلا مرکل » صدراعظم آلمان دوشنبه گفت، آلمان در خرید احتمالی واکسن کرونا «اسپوتنیک وی» ساخت روسیه  به طور مستقل عمل می‌کند و حجم سفارشات به سرعت ثبت آن در اتحادیه اروپا بستگی دارد.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک» مرکل پس از جلسه با سران ایالت‌های آلمان در این باره گفت: «ما در مورد این موضوع که با خرید واکسن اسپوتنیک وی چگونه اوضاع پیش می رود، بحث کردیم. در اروپا هیچ نظمی و ترتیبی در این خصوص وجود ندارد و این  به این معناست که آلمان این کار را به طور مستقل انجام می‌دهد. سئوال مهم این است که آیا هنگام ثبت در سازمان دارویی اروپا، از آن‌ها استفاده خواهیم کرد یا خیر؟ »

به گفته وی، اگر ثبت نام خیلی زود انجام شود، خرید منطقی واکسن اسپوتنیک منطقی خواهد بود.

در ماه فوریه  مجله پزشکی «لانست» نوشت که بر اساس بررسی‌های انجام شده  اثر بخشی واکسن اسپوتنیک وی علیه کرونا  ۹۱.۶ درصد است. این واکسن  در ۶۰ کشور جهان با جمعیت حدود ۳ میلیارد نفر تایید شده است.

ووازت بهداشت ترکیه نیز دوشنبه از قرارداد با روسیه برای ایجاد خط تولید واکسن اسپوتنیک وی دراین کشور خبر داد.

صدراعظم آلمان اخیرا از شهروندان این کشور خواسته  که محدودیت‌های تعیین شده ایام کرونا را با شدت هرچه بیشتر رعایت کنند. مقررات محدودیت کننده سراسری از نیمه شب شنبه اجرا و منجر به ایجاد ساعت ممنوعیت تردد از ساعت ۱۰ شب تا ۵ صبح و برخی محدودیت‌های بیشتر بیشتر شده است.

صدر اعظم آلمان در سخنرانی هفتگی خود در روز شنبه تصدیق کرد که قوانین جدید «سخت»، اما این قوانین برای جلوگیری از شیوع ویروس در کشور لازم است. وی با استناد به کشورهای دیگر مانند پرتغال و ایرلند که شاهد کاهش شدید ابتلا و رعایت محدودیت‌ها بودند، از محدودیت های جدید آلمان دفاع کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها