موج

اندونزی از غرق شدن زیردریایی این کشور با ۵۳ خدمه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری فرانسه، ارتش اندونزی اعلام کرد زیردریایی این کشور که در اقیانوس ناپدید شده بود، با 53 نفر سرنشین غرق شده است.

نیروی دریایی اندونزی روز چهارشنبه 21 آوریل از قطع تماس با زیردریایی «نانگالا-402» و مفقود شدن آن با 53 خدمه در جریان یک تمرین نظامی در آب‌های شمال جزیره بالی خبر داده بود.

جوکو ویدودو، رئیس جمهوری اندونزی پنجشنبه در پیامی ضمن تشویق امدادگران و گروه‌های جستجو برای به خرج دادن حداکثر تلاش جهت یافتن زیردریایی مفقود شده تاکید کرده بود که نجات جان 53 خدمه زیردریایی اولویت نخست برای کشورش محسوب می‌شود.

به گفته مسئولان دولتی و فرماندهان نیروهای مسلح اندونزی ظرفیت اکسیژن رسانی زیردریایی مفقود شده که پیش‌ از عملیات برای استفاده خدمه کنترل و بازرسی شده بود ساعت 3 بعد از ظهر روز شنبه به اتمام رسیده بود.

« نانگالا-402» یکی از پنج زیردریایی ارتش اندونزی است که سال 1977 در آلمان ساخته شد و سال 1981 به ناوگان زیردریایی این کشور اضافه شد.

این زیر دریایی 1395 تنی پیش‌تر یک دوره دو ساله مرمت و بهسازی را نیز طی سالهای 2010 تا 2012 در کره جنوبی پشت سر گذاشته است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها