موج
کدخبر : ۳۷۵۰۰۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-375009

مشاور امنیت ملی کاخ سفید خبر داد؛

مشاور امنیت ملی کاخ سفید تاکید کرد: ما به پیشرفت‌هایی دست یافته‌ایم اما همچنان اختلافاتی وجود دارد که باید حل و فصل شوند. نهایتاً ایالات متحده متعهد است که به توافق هسته‌ای با ایران بر اساس تعهد در برابر تعهد بازگردد

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از «سی ان ان»، «جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی کاخ سفید در گفتگو با «کریستین امانپور» مجری شبکه سی ان ان، از پیشرفت‌های حاصل شده در روند مذاکرات هسته‌ای در وین خبر داد و گفت: مذاکره کنندگان (به تازگی) تازه‌ترین دور از مذاکرات را به پایان رسانده‌اند و این گفتگوها به صورت مستقیم در حال انجام است. یعنی ایالات متحده و ایران در حال حاضر با هم دور یک میز نمی‌نشینند و شرکای ما، قدرت‌های جهانی (۱+۴) با ایرانی‌ها مذاکره می‌کنند و با یکدیگر در خصوص هر دو موضوع اعمال محدودیت‌های هسته‌ای که باید بپذیرند و همینطور رفع تحریم‌های متعاقب این پذیرش، گفتگو کرده و سپس به اتاق دیگر می‌روند و با مذاکره کنندگان آمریکایی گفتگو می‌کنند و این فرآیند ادامه دارد.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید در عین حال تاکید کرد: ما به پیشرفت‌هایی دست یافته‌ایم اما همچنان اختلافاتی وجود دارد که باید حل و فصل شوند. نهایتاً ایالات متحده متعهد است که به توافق هسته‌ای با ایران بر اساس تعهد در برابر تعهد بازگردد؛ این همان چیزی است ما از ابتدای روی کار آمدن این دولت (بایدن) به دنبال آن بوده‌ایم.

سالیوان همچنین در ادامه گفتگوی خود و در پاسخ به این سوال که منظور از تعهد در برابر تعهد چه بوده و کدام طرف در انجام اقدامات لازم پیش قدم خواهند شد، گفت: در اینجا دو مقوله وجود دارد: اولین موضوع اساسی این است که چه تحریم‌هایی برداشته خواهند شد و ایران با توجه به دور شدنش از تعهدات برجامی، در قبال برداشته شدن آنها چه محدودیت‌هایی را خواهد پذیرفت؟ و موضوع دوم، ترتیب انجام این اقدامات است. فقط می‌توانم بگویم ایالات متحده تا زمانی که از آمادگی ایران برای بازگشت به محدودیت‌های هسته‌ای خود اطمینان نداشته باشد، دست به هیچ اقدامی نخواهد زد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها