موج
کدخبر : ۳۷۴۴۷۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-374473

مردم فلسطین اشغالی با وجود محدودیت‌ها و خطرات احتمالی ناشی از حمله رژیم اشغالگر قدس، در لحظه افطار به مسجدالاقصی مشرف می‌شوند و تا سحرگاه در این‌مکان مقدس به عبادت می‌پردازند.

به گزارش خبرگزاری موج، همزمان با ششمین روز ماه رمضان در فلسطین اشغالی ، جمعی از مسلمانان در لحظه افطار در مسجدالاقصی حضور یافتند.

مسجدالاقصی

البته با توجه به شیوع کرونا امسال تعداد زائران بیت ‏المقدس نسبت به سال‌های گذشته کاهش یافته و کمتر کسی سفره‌های افطاری خود را در این مکان مقدس پهن می‌کند.

با این وجود، برخی از مردم فلسطین با وجود محدودیت‌ها و خطرات احتمالی به منظور حمله رژیم اشغالی، در لحظه اذان مغرب به اولین قبله مسلمانان مشرف شدند و در آنجا به عبادت پرداخته و روزه خود را باز کردند.

نماز تراویح و مغرب نیز در جوار گنبدالخضرا  به صورت جماعت برگزار می‌شود و بسیاری از زائران پس از اقامه ‌نماز افطار می‌کنند.

البته با وجود اینکه افطاری در این مکان مقدس توزیع نمی‌شود، اما خود‌مردم روزه‌دار با پهن کردن سفره‌های افطار‌ی یکدیگر را دعوت کرده و در این مکان مقدس افطار می‌کنند.

در ساعات پس از افطار هر لحظه‌ بر تعداد زائران مسجدالاقصی افزوده می‌شود؛ تا جایی که بسیاری از مسلمانان تا حوالی اذان صبح در جوار مسجدالاقصی حضور دارند.‌‌ ‌این امر در حالی است که در برخی شهرهای فلسطین، ‌از سوی رژیم صهیونیستی‌ محدودیت‌هایی برای تشرف به اماکن مذهبی و حتی مساجد اعمال می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها