موج
کدخبر : ۳۷۳۷۷۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-373773

کمیسیون«ساماندهی و عمران» رژیم صهیونیستی از یک طرح یهودی‌سازی جدید خبر داد که با حفر چهار تونل، در پی اشغال کامل شهر قدس است.

به گزارش خبرگزاری موج، رژیم صهیونیستی در تلاش است که شهر قدس اشغالی را به صورت کامل در محاصره خود قرار دهد و آن را اشغال کند.

کمیسیون«سازماندهی و عمران» رژیم صهیونیستی از یک طرح یهودی‌سازی جدید خبر داد که به جای یک تونل، شمال شهر قدس را با چهار تونل به هم وصل می‌کند.

خبرگزاری «صفا» به نقل از این کمیسیون گزارش داد، این کمیسیون نقشه این طرح را طراحی کرده است تا راههای ارتباطی صهیونیستها در شمال قدس را به هم وصل کند.

به گزارش صفا، رژیم صهیونیستی از آغاز سال 2021 میلادی، اجرای چندین طرح را برای یهودی‌سازی شهر قدس کلید زده و در تلاش است که محله‌های فلسطینی‌نشین را از یکدیگر جدا کند.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی اخیرا از طرح احداث سه هزار و 500 واحد مسکونی صهیونیست‌نشین در شرق قدس خبر داد که در راستای توسعه طرحهای شهرک‌نشینها در منطقه (E1) است.

«فخری ابودیاب» کارشناس مسائل قدس در این زمینه گفت که صهیونیستها با این اقدامات در تلاشند تردد صهیونیستهای حاضر در داخل شهر قدس با ساحل فلسطین، به صورت روان و سریع صورت گیرد.

ابودیاب تأکید کرد، هدف از این طرح، اتصال شهرک‌های صهیونیستی واقع در شمال شرق قدس به منطقه دره رود اردن و غرب قدس است تا صهیونیستها بتوانند در اراضی اشغالی 1948، جنوب و شمال فلسطین اشغالی و جنوب بحر المیت به راحتی تردد کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها