موج

وزارت خارجه سوریه:

وزارت خارجه سوریه گزارش سالانه آمریکا در خصوص حقوق بشر را بی‌اساس و مبتنی بر آمار‌های سازمان‌های تروریستی عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) وزارت خارجه سوریه در واکنش به گزارش سالانه وزارت خارجه آمریکا درباره حقوق بشر در جهان بیانیه‌ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: این گزارش حاوی دروغ‌ها و ادعا‌هایی در خصوص نقض حقوق بشر در برخی کشور‌های جهان است، در حالی که آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر در این کشور و کل جهان است. هیچ کشوری در این زمینه نمی‌تواند با آمریکا رقابت کند، اما سیطره واشنگتن بر رسانه‌ها و مطبوعات باعث شده است که این حقایق مخفی بماند.

بر اساس این بیانیه، هر آنچه در گزارش حقوق بشری آمریکا درباره سوریه آمده برگرفته از گزارش‌های سازمان‌های تروریستی و حامیان آن‌ها در منطقه و جهان است.

دمشق اعلام کرد: این گزارش بیانگر نژاد پرستی و مداخله آمریکا در امور داخلی کشور‌هایی است که بله قربانگوی آمریکا نیستند. وقتی این گزارش کشور‌هایی مانند روسیه، کوبا، ونزوئلا و ایران را که با سیاست‌های آمریکا همگرایی ندارند، هدف می‌گیرد، دروغ بودن و فریبکاری آن بیش از پیش آشکار می‌شود.

وزارت خارجه سوریه تاکید کرد: ادعای آمریکا مبنی بر اینکه حقوق بشر، اولویت این کشور در سیاست خارجی آن است، اوج نفاق و دورویی است، زیرا ملت سوریه به علت تحریم‌های اقتصادی و غیرانسانی آمریکا با مشکلات بسیاری در دستیابی به غذا و دارو مواجه است.

در ادامه این بیانیه آمده است: میدانیم که این گزارش شوم هرگز به تراژدی حقیقی مردم سوریه نخواهد پرداخت، زیرا فاجعه اصلی تروریسمی است که تحت حمایت آمریکا قرار دارد و هم‌اکنون در حال غارت نفت و گندم سوریه به صورت آشکار است و دولت آمریکا بار دیگر ثابت کرد که این گزارش‌ها علیه کشور‌هایی است که زیر بار سیاست‌های این کشور نمی‌روند.

وزارت خارجه سوریه در پایان تأکید کرد که دمشق بار‌ها مخالفت خود را با استفاده از مسئله حقوق بشر برای رسیدن به اهداف سیاسی اعلام کرده است و کشوری که در زمینه نقض حقوق بشر در سراسر جهان پرونده سنگینی دارد، نباید درباره این مسئله سخن بگوید. سوریه بر حفظ حقوق، کرامت و آینده مردم خود متعهد است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها