موج

سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن امروز (جمعه) در بیانیه‌ای از جزئیات حمله پهپادی اخیر یمن در پاسخ به تجاوزگری‌های عربستان سعودی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از المسیره، «یحیی سریع» سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن امروز (جمعه) در بیانیه‌ای از جزئیات حمله پهپادی اخیر یمن در پاسخ به تجاوزگری‌های عربستان سعودی خبر داد.

سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن اعلام کرد: عملیات «روز پایداری ملی» با موفقیت انجام و پایگاه‌های شرکت آرامکوی عربستان در «راس تنوره، رابغ، ینبع و جیزان» با ۱۲ پهپاد «صماد ۳» و ۸ موشک بالستیک از نوع ذوالفقار، بدر و سعیر هدف قرار گرفته شد.

او افزود: همچنین پایگاه هوایی ملک عبدالعزیز در الدمام و مواضع نظامی دیگری در نجران و عسیر با ۶ پهپاد «قاصف کی ۲» هدف قرار گرفته شدند.

یحیی سریع تاکید کرد که این عملیات در تحقق اهداف خود موفقیت آمیز بوده است و به دشمن فریبکار و جنایتکار درباره پیامد‌ها و عواقب تداوم جنگ و محاصره مردم یمن هشدار می‌دهیم.

سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن در پایان این بیانیه بر آمادگی نیرو‌های یمنی بر انجام عملیات نظامی شدیدتر و دردناک‌تر طی دوره آینده تاکید کرد.

منابع خبری بامداد امروز جمعه از حمله پهپادی نیرو‌های یمنی به فرودگاه‌های عربستان خبر دادند.

بر این اساس، صدای چند انفجار در فرودگاه‌های عربستان به گوش رسید. همچنین ورود و خروج هواپیما به دو فرودگاه جده و جیزان عربستان متوقف شده است.

ائتلاف متجاوز سعودی نیز مدعی شد یک پهپاد مسلح یمنی را در آسمان جنوب عربستان ساقط کرده است.

وزارت انرژی عربستان از نابودی یکی از مخازن فرآورده‌های نفتی عربستان در استان جیزان در حمله پهپادی نیرو‌های یمنی خبر داد. تحقیقات درباره برآورد میزان خسارت این حمله در جریان است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها