موج

دولت نیجریه اعلام کرد در پی حمله افراد مسلح به چند روستای هم‌مرز با مالی، ۱۳۷ نفر کشته شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری موج، دولت نیجریه اعلام کرد در پی حمله روز یکشنبه افراد مسلح به چند روستا در منطقه «تاهوآ» در جنوب‌غربی این کشور که هم‌مرز با کشور «مالی» است، ۱۳۷ نفر کشته شده‌اند.

رویترز نوشته مقام‌های دولتی نیجر اعلام نکرده‌اند کدام گروه مرتکب این حمله شده اما این سلسه خشونت‌ها در بجبوحه بحران امنیتی گسترده در منطقه غرب آفریقا به وقوع پیوسته و انگشت اتهام به سمت گروه تروریستی «القاعده» نشانه رفته است.

این حملات در روزی صورت گرفته که دادگاه قانون اساسی نیجر اعلام کرد «محمد بازوم» در دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور به پیروزی رسیده و باید در روز دوم آوریل (سیزدهم فروردین) سوگند یاد کند.

 روز سیزدهم دی ماه سال ۱۳۹۹ نیز در حمله افراد مسلح به روستاهای مرزی نیجر با مالی، دست کم ۱۰۰ غیرنظامی کشته و چند نفر دیگر نیز مجروح شدند. این حمله در روز اعلام نتایج مقدماتی دور نخست انتخابات در نیجر روی داد.

ناآرامی‌ها در غرب آفریقا در حالی است که مناطق مرکزی و شمالی مالی از سال ۲۰۱۲ شاهد حملات تروریستی مکرر گروه‌های مسلح وابسته به القاعده و داعش بوده است و به‌رغم مداخله نظامی فرانسه در مالی، تروریست‌ها مناطقی از این کشور را در کنترل خود دارند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها