موج
کدخبر : ۳۷۰۴۶۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-370469

دونالد ترامپ:

دونالد ترامپ گفت: نتیجه انتخابات 2020 که به خروج وی از قدرت منتهی شد، باید عوض می‌شد.

به گزارش خبرگزاری موج، « دونالد ترامپ » رئیس‌جمهور سابق آمریکا در یک حضور کم‌سابقه رسانه‌ای بعد از ترک کاخ سفید در ماه ژانویه به گفت‌وگو با شبکه آمریکایی «فاکس نیوز» پرداخت و ضمن تکرار ادعاهای انتخاباتی خود، گفت باید نتیجه انتخابات ۲۰۲۰ عوض می‌شد.

وی گفت: دیوان عالی ما و دادگاه‌های ما شجاعت تغییر نتیجه انتخابات‌هایی را که باید عوض می‌شدند نداشتند. شما درباره مقادیر تعیین کننده، صدها هزار و حتی میلیون‌ها رای صحبت می‌کنید.

به گزارش وبگاه خبری «هیل»، اظهارات روز سه‌شنبه ترامپ نشان می‌دهد او قصد ندارد ادعاهای خود درباره تقلب در انتخابات را پس بگیرد، هرچند که برخی جمهوری‌خواهان طرح این ادعاهای وی را بخشی از دلیل مشارکت گسترده دموکرات‌ها در دو انتخابات دور دوم سنا می‌دانند که منتهی به پیروزی آن‌ها و از دست رفتن اکثریت جمهوری‌خواهان بر این مجلس شد.  

ترامپ پس از شکست در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر ۲۰۲۰، ادعای تقلب گسترده در آن را مطرح کرد و ده‌ها پرونده شکایت علیه برگزاری انتخابات در ایالات مختلف تشکیل داد که همگی آن‌ها به شکست انجامید.

در نهایت وی از فرمانداران جمهوری‌خواه از جمله فرماندار جورجیا درخواست کرد نتیجه انتخابات را به نفع او تغییر دهند. وی همچنین از «مایک پنس» معاون خود نیز درخواست کرد در جلسه مشترک کنگره، پیروزی بایدن را رد کرده و او را پیروز اعلام کند، اما پنس این درخواست را رد کرد.

روز ششم ژانویه در حالی که این جلسه در حال تأیید پیروزی بایدن در انتخابات بود، هواداران ترامپ به ساختمان کنگره حمله کردند که در نتیجه آن ده‌ها نفر زخمی و پنج نفر کشته شدند. ترامپ در همین ارتباط و با اتهام «تحریک به شورش» مورد استیضاح قرار گرفت اما دادگاه مجلس سنای آمریکا با ۵۳ رأی مخالف در برابر ۴۷ رأی موافق درخصوص محکومیتش، وی را مورد تبرئه قرار داد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها