موج
کدخبر : ۳۶۴۷۲۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-364722

به گزارش منابع رسمی بررسی برنامه هسته‌ای ایران، تقویت همکاری دوجانبه به ویژه در زمینه نظامی و اوضاع لبنان محور گفت‌وگوهای ماکرون با مقامات سعودی است.

به گزارش خبرگزاری موج، برخی منابع دیپلماتیک غربی در ریاض گزارش دادند که « امانوئل ماکرون » رئیس جمهور فرانسه اواسط ماه جاری میلادی به ریاض سفر می‌کند.

این منابع گفتند که ماکرون در این سفر با «سلمان بن عبدالعزیز» شاه سعودی و « محمد بن سلمان » ولی‌عهد این کشور دیدار می‌کند.

به نوشته روزنامه «القدس العربی»، منابع مذکور همچنین گفتند که بررسی برنامه هسته‌ای ایران، تقویت همکاری دوجانبه به ویژه در زمینه نظامی و اوضاع لبنان در اولویت گفت‌وگوهای ماکرون با مقامات سعودی قرار دارد.

ماکرون روز جمعه گذشته خواستار پیوستن عربستان سعودی به برجام شده و گفته بود:«مذاکره با ایران واقعا سخت خواهد بود و از ایران خواسته می‌شود که شرکای ما در منطقه از جمله عربستان به توافق هسته‌ای بپیوندد.»

«سعید خطیب‌زاده» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به اظهارات اخیر ماکرون، او را به پرهیز از مواضع نسنجیده و شتاب زده دعوت کرد و خطاب به وی گفت: برجام به هیچ وجه قابل مذاکره مجدد نبوده و طرف‌های آن هم مشخص و غیرقابل تغییر هستند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها