موج

بر اثر انفجار مین به جا مانده از جنگ اخیر در قره باغ، یک شهروند اهل جمهوری آذربایجان جان خود را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری موج، مقامات جمهوری آذربایجان از کشته شدن یک شهروند این کشور بر اثر انفجار مین در منطقه «فضولی» در قره باغ کوهستانی خبر دادند.

به گفته مقامات دادستانی محلی، روز اول ژانویه ۲۰۲۱، یک شهروند آذربایجانی روی مین رفت و آسیب شدید دید اما پس از انتقال به بیمارستان از شدت جراحت جان باخت.

انفجار این مین درحالی صورت گرفت که یگان‌های مهندسی ارتش جمهوری آذربایجان به همراه نیروهای پشتیبانی ارتش ترکیه از چند هفته گذشته مشغول مین روبی مناطق آزاد شده هستند که در طول جنگ ۴۴ روزه اخیر در مناطق مختلف کاشته شده است.

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان سه شنبه شب طی بیانیه‌ای از اقدامات مشترک نظامیان این کشور به همراه نظامیان ارتش ترکیه برای کشف و خنثی سازی مین‌های برجا مانده از جنگ با ارمنستان در منطقه «آغدام» در قره باغ کوهستانی خبر داد.

براساس گزارش پایگاه خبری ینی شفق، در بیانیه باکو آمده است، یک گروه از متخصصان خنثی سازی مین در ارتش ترکیه در کشور ما هستند و از اقدامات واحدهای مهندسی نیروهای جمهوری آذربایجان در مناطق آزاد شده آغدام پشتیبانی می‌کنند.

در ادامه این بیانیه آمده است که این واحدها مزارع کشاورزی و جاده‌های ارتباطی را از مینها و مواد منفجره پاکسازی کرده‌اند و فعالیتهای مربوط به کشف و خنثی سازی مین‌ها و گلوله‌های عمل نکرده همچنان ادامه دارد.

باکو و ایروان در ۱۰ نوامبر (سه شنبه ۲۰ آبان) با توافقی که با پادرمیانی روسیه حاصل شد، به چند هفته نبرد خونین خاتمه دادند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها