موج

شماری از تروریست‌های بوکوحرام در پی حمله هوایی ارتش نیجریه به هلاکت رسیدند.

به گزارش خبرگزاری موج، یک مقام ارتش نیجریه سه شنبه از کشته شدن شماری از عناصر گروه تروریستی بوکوحرام در پی حملات هوایی  ارتش نیجریه در قلب جنگل «سامبیسا» در ایالت «بورنو» خبر داد.

به نوشته وبگاه «صحرا ریپورتر» این مقام ارشد ارتش نیجریه در تشریح این ماموریت گفت که پس از انجام ماموریت‌های اطلاعاتی، نظارتی و شناسایی حمله اصلی علیه مخفیگاه بوکوحرام انجام شد. در این حمله هوایی که روز دوشنبه انجام شد ضمن کشته شدن شماری از تروریست‌های بوکوحرام، یک یگان پدافند هوایی آن‌ها نیز منهدم شد.

این حمله هوایی پس از آن صورت گرفت که  تروریست‌های بوکوحرام  طی روزهای گذشته  از کشتن حداقل ۱۰ نفر شامل ۴ پرسنل نیروهای امنیتی نیجریه خبر دادند. تروریست‌های بوکوحرام بعد از این حمله مسلحانه، به روستای «شافا، آزاری و تاشان آلید» در ایالت بورنو واقع در شمال شرقی نیجریه نیز یورش برده و منازل، اماکن عمومی و چند کلیسا را آتش زدند.

بوکوحرام در سال ۲۰۰۹ یک شورش و جنگ خونین را در شمال شرقی نیجریه به راه انداخت و بتدریج دامنه حملات خود را به کشورهای همسایه شامل نیجر، چاد و کامرون گسترش داد. این گروه تروریستی همچنین در سال ۲۰۱۵ بیعت خود را با داعش اعلام کرد. بنا بر اعلام دفتر هماهنگی امور انسان‌دوستانه سازمان ملل، در نتیجه فعالیتهای تروریستی یک دهه‌ اخیر بوکوحرام در نیجریه، بیش از ۳۰۰۰۰ نفر کشته و نزدیک به ۳ میلیون شخص بی‌خانمان شده‌اند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها