موج

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان از کشته شدن یک نظامی در حمله به مواضع کشورش در قره باغ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت دفاع جمهوری آذربایجان روز دوشنبه اعلام کرد در حمله به موضع این کشور در قره باغ یک نظامی آذربایجانی کشته شده است.

در بیانیه وزارت دفاع آذربایجان آمده است: در ۲۷ دسامبر یک گروه مسلح غیرقانونی ارمنی به پستهای ارتش آذربایجان در روستای آغدم در منطقه خوجوند حمله کردند. در نتیجه این حمله یکی از سربازان ما کشته شد و یک سرباز دیگر زخمی شد.

اخیرا الهام علی اف، رئیس جمهور آذربایجان از تاسیس مرکز نظارت بر آتش بس در منطقه قره باغ خبر داد. علی اف در دیدار با نمایندگان فرانسه و آمریکا اعلام کرد: مرکز مشترک روسیه و ترکیه برای نظارت بر آتش بس در منطقه قره باغ در شهر آغ دام تاسیس می‌شود.

درگیری‌های نظامی میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان از روز یکشنبه، ۲۷ سپتامبر آغاز شد. جمهوری آذربایجان گفته بود نیرو‌های مسلح ارمنستان به سوی مناطق مسکونی در خط تماس در جمهوری قره‌باغ شلیک کرده‌اند و سبب شده‌اند تا چندین نفر از غیرنظامیان جان خود را از دست بدهند. این در حالی است که ارمنستان و مقامات جمهوری قره‌باغ، جمهوری آذربایجان را متهم می‌کنند که حملات هوایی و موشکی به این منطقه انجام داده است.

در ۱۰ نوامبر، ولادیمیر پوتین، الهام علی اف و نیکول پاشینیان- سران روسیه، جمهوری آذربایجان و ارمنستان- بیانیه مشترکی در مورد توقف کامل جنگ در قره باغ کوهستانی امضا کردند. بر اساس این بیانیه، ارمنستان و جمهوری آذربایجان قرار بود پیشروی در مواضع اشغال شده خود را متوقف کنند، تعدادی از مناطق تحت کنترل باکو قرار گیرند، تبادل زندانیان اجرا شود و نیرو‌های حافظ صلح روسیه در مناطق مورد مناقشه مستقر شوند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها