موج

نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان درخصوص برگزاری انتخابات زودهنگام اعلام آمادگی کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، نخست‌وزیر ارمنستان روز جمعه اعلام کرد، آماده بحث درباره احتمال برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی است اما درخواست مخالفان برای کناره‌گیری به دلیل عملکردش در ارتباط با مسئله قره‌باغ را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری روسی «تاس»، او در رد تقاضای مخالفانش برای استعفا اینطور استدلال کرد که منتقدانش برای مطالبه خود از حمایت گسترده عمومی برخوردار نیستند.

او در پیامی در صفحه فیس‌بوک خود نوشت: من از نیروهای پارلمانی و نیروهای پارلمانی خارجی علاقه‌مند برای برگزاری انتخابات پارلمانی فوق‌العاده در سال ۲۰۲۱ دعوت می‌کنم.

وی افزود: من به صندلی نخست‌وزیری نچسبیده‌ام اما نمی‌توانم با سهل‌انگاری با منصبی که مردم به من داده‌اند، برخورد کنم.

در ادامه اعتراضات بعد از توافق قره‌باغ میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان با میانجیگری روسیه برای پایان دادن به بحران میان دو کشور، مخالفان روز جمعه هم خیابان‌های ایروان را مسدود کردند و درگیری‌هایی هم بین آن‌ها و نیروهای پلیس رخ داد.

هزاران مخالف « نیکول پاشینیان » روز سه‌شنبه هم با حضور در خیابان‌های ایروان، پایتخت این کشور استعفای وی را به دلیل  آنچه مدیریت  ضعیف در درگیری با جمهوری آذربایجان خواندند، خواستار شدند.

سیاستمداران مخالف ارمنستان و حامیان آنها هفته‌هاست که پس از امضای توافق صلح با باکو، از نخست وزیر خواسته‌‌اند، استعفا دهد.

معترضان روز سه‌شنبه اماکن دولتی را در ایروان محاصره کردند و شعارهای «نیکل  برو» سر دادند. در مناطق دیگر ارمنستان نیز برگزاری تظاهرات و مسدود شدن مسیرهای اصلی گزارش شد.

سخنگوی پاشینیان  طی روزهای گذشته برخی خبرهای منتشر شده درباره استعفای نخست‌وزیر را رد کرد و آنها را «شایعه» خواند. «مین جورگیان» در مصاحبه با این رسانه اعلام کرد، شایعه‌ها درباره استعفای پاشینیان هیچ سنخیتی با اوضاع جاری ندارد.

سخنگوی نخست‌وزیر ارمنستان افزود: «خبرها درباره استعفای او (پاشینیان) آنقدر جدی نیست و نیازی به اظهارنظر کردن درباره آنها نیست.»

اپوزیسیون ارمنستان علاوه بر موضوع قره‌باغ کوهستانی، به مواضع اقتصادی پاشینیان و مشکلات اجتماعی این کشور اعتراض دارند. «آرمن سرکیسیان» رئیس‌جمهور ارمنستان هم به یکی از مخالفان سرسخت پاشینیان تبدیل شده و بارها خواستار استعفای نخست‌وزیر و برگزاری انتخابات پیش از موعد شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها