موج

وزارت خزانه داری آمریکا ۳ فرد مرتبط با سازمان صنایع دفاعی ترکیه را تحت تحریم قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از الجزیره، وزارت خزانه داری آمریکا تحریم‌هایی را بر سازمان صنایع دفاعی ترکیه و رئیس آن، اسماعیل دمیر اعمال کرد.

بر پایه این گزارش، وزارت خزانه داری آمریکا ۳ فرد مرتبط با سازمان صنایع دفاعی ترکیه را تحت تحریم قرار داده است.

همچنین خبرگزاری رویترز به نقل از پایگاه وزارت خزانه داری آمریکا العام کرد: آمریکا تحریم‌هایی را بر ریاست صنعت دفاعی ترکیه و رئیس آن اسماعیل دمیر اعمال کرده است. این خبرگزاری همچنین اعلام کرد آمریکا سه تبعه ترکیه‌ای دیگر را که با ریاست صنعت دفاعی این کشور در ارتباط بوده اند را در فهرست سیاه قرا داد.

ساعاتی پیش نیز وزارت خزانه داری آمریکا دو فرد مرتبط با وزارت اطلاعات ایران را مورد تحریم قرار داد.

وزارت خزانه داری آمریکا مدعی شد «احمد خزائی» و «محمد باصری» که از مقامات وزارت امنیت و اطلاعات هستند را مورد تحریم قرار داده است. وزارت خزانه داری همچنین مدعی شد: «این دو ایرانی در ربایش «باب لوینسون» مأمور سابق «اف بی آی» در سال ۲۰۰۷ دست داشته اند. دولت ایران متعهد شده بود که به بهگرداندن لوینسون کمک کند؛ اما این کار را انجام نداد.»

کاخ سفید نیز مدعی شد: مقامات ایرانی نه تنها در ناپدید شدن و حتی شاید در مرگ لوینسون دست داشته اند؛ بلکه تلاش کرده اند تا دست داشتنشان را نیز مخفی نگه دارند. از این رو آمریکا نخستین گام‌ها علیه ایران را برای مورد پیگرد قرار دادن اش در ماجرای ربایش لوینسون برداشته است.

در همین ارتباط، واشنگتن پست به نقل از یک مقام ارشد دولت آمریکا که نخواست نامش فاش شود مدعی شد: مادامی که ایران آمریکایی‌هایی را که ناعادلانه بازداشت کرده را آزاد نکند، نباید بار دیگر هیچ مذاکره برای یک توافق انجام شود. ما انتظار داریم مذاکراتی سال آتی میلادی انجام شود و این مذاکرات باید شامل بازگرداندن تمامی آمریکایی‌هایی باشد که ناعادلانه در آن کشور بازداشت شده اند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها