موج
کدخبر : ۳۵۶۵۳۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-356535

در پیش نویس لایحه امنیتی فرانسه هزاران نفر از مردم این کشور با آتش کشیدن خودروها و شکستن شیشه های فروشگاه ها اعتراض خود را اعلام کردند.

به گزارش خبرگزاری موج، تظاهرات هزاران نفری مردم فرانسه در پاریس علیه پیش نویس لایحه امنیتی این کشور به خشونت کشیده شد و در حالیکه گروهی از معترضان خودروها را به آتش کشیدند، شیشه‌های فروشگاهها و ساختمان‌های اطراف را در هم خرد کردند، نیروهای پلیس نیز با گاز اشک‌آور پاسخ دادند.

بنا بر گزارش شبکه روسی «راشاتودی»، هزاران نفر از معترضان فرانسوی روز گذشته (شنبه) از متروی پاریس در حاشیه شمال شرقی پایتخت فرانسه راهپیمایی اعتراضی خود را آغاز کردند و به سمت میدان «پلاس دولا ریپابلیک» در مرکز شهر پاریس حرکت کردند.

معترضان فرانسوی با برگزاری راهپیمایی در تلاش برای ابراز نارضایتی خود به خشونت پلیس و طرح‌های سیاست امنیتی « امانوئل ماکرون » رئیس‌جمهور فرانسه بودند.

طبق گزارش راشاتودی، معترضان پارچه نوشته‌هایی را با خود حمل می‌کردند که بر روی آن نوشته شده بود: «فرانسه، سرزمین حقوق پلیس‌ها» و «انصراف از قانون امنیتی».

در حالیکه راهپیمایی‌های اعتراضی در پاریس در ابتدا به صورت مسالمت‌آمیز و آرام برگزار شده بود، پس از مدتی به خشونت کشیده شد و گروههایی از معترضین سیاهپوش که صورت‌های خود را پوشانده بودند، شروع به شکستن شیشه‌ها و آتش‌ زدن خودروها کردند و خیلی زود خیابان‌های شرق پاریس به صحنه آشوب تبدیل شد و معترضان شروع به ایجاد موانع و آتش زدن آن کردند.

طبق این گزارش، معترضان شعارهایی علیه رفتارهای خشونت‌‌آمیز پلیس فرانسه سرمی دادند و فریاد می‌زدند: «همه از پلیس نفرت دارند» و «ضدسرمایه‌داران».

تصاویری که از اعتراضات روز و شب گذشته در پاریس منتشر شده است، برخی را در حالی نشان می‌دهد که در حال شکستن شیشه‌های چندین ساختمان از جمله یک سوپرمارکت، یک آژانس املاک و مستغلات، یک بانک و سوزاندن خودروها از جمله یک کامیونت می‌باشند.

از طرف دیگر تصاویر ویدئویی منتشر شده است که برخی را در حال خسارت وارد آوردن به دوربین‌های مداربسته در امتداد مسیر و پرتاب مواد آتش‌زا و مواد منفجره به سمت نیروهای پلیس نشان می‌دهد.

از سوی دیگر، نیروهای امنیتی فرانسه نیز با گاز اشک‌آور به سمت معترضان حمله کردند و با توسل به زور تلاش می‌کردند که جمعیت معترضان را متفرق کنند.

تصاویر ویدئویی منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، خیابان‌های پاریس را در دود غلیظ و آتش نمایش می‌دهد و خودروهایی در سطح خیابان‌ها دیده می‌شوند که کاملاً در آتش سوخته‌ و چیزی جز یک لاشه از آنها باقی نمانده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها