موج

معاون وزیر خارجه کره شمالی با سید محسن عمادی سفیر ایران در این کشور دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، معاون وزیر امور خارجه کره شمالی با «سید محسن عمادی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در پیونگ‌یانگ دیدار و گفت‌وگو کرد.

وبگاه «کِی‌سی‌اِن‌اِی واچ» امروز (پنجشنبه) خبر داد که این دیدار در تاریخ سی‌ام نوامبر (دوشنبه دهم آذر) و به مناسبت پایان مأموریت عمادی به عنوان سفیر ایران در کره شمالی انجام شده است.

بر این اساس، دو طرف در این دیدار بر «روابط عالی دوستانه» و همکاری بین کره شمالی و ایران که از سال‌ها قبل در پی دیدار رهبران دو کشور پایه‌ریزی شد، تاکید کرده و گفتند این روابط هم‌اکنون نیز در حال توسعه و پیشرفت در زمینه‌های مختلف است.

معاون وزیر خارجه کره شمالی و سفیر ایران با بیان اینکه دو کشور همکاری نزدیکی در سازمان ملل و دیگر عرصه‌های بین‌المللی دارند، خواستار افزایش این همکاری‌ها و ارتقای بیش از پیش روابط شدند.

به نوشته این پایگاه خبری، عمادی نیز به نوبه خود تلاش‌های «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی در ایجاد کشوری قدرتمند به وسیله دولت و ملت این کشور را ستوده و از آمادگی خود برای تداوم تلاش‌های فعالانه جهت توسعه روابط دوجانبه بین تهران و پیونگ‌یانگ حتی بعد از اتمام مأموریت سفارتش خبر داد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها