موج

رئیس بیمارستان غزنی اعلام کرد تلفات انفجار افزایش یافته است و تمامی کشته‌ها و مجروح‌ها از پرنسل نظامی هستند.

به گزارش خبرگزاری موج کانال تلویزیونی آرایانا امروز (یکشنبه) از قول رئیس یک بیمارستان محلی در غزنی گزارش کرد، در جریان وقوع یک انفجار در این شهر واقع در شرق افغانستان ۳۰ تن کشته و ۲۸ تن دیگر نیز زخمی شده‌اند. حمله انتحاری بوده و با یک خودروی در مقر ارتش به وقوع پیوسته است.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، رئیس بیمارستان غزنی عنوان داشت تمامی کشته‌ها و مجروح‌ها پرنسل نظامی هستند.

هم‌چنین واحدالله جمعه‌زاده، سخنگوی والی غزنی به بی‌بی‌سی گفته که این حمله با خودرو نظامی نوع "هاموی" انجام شده است. او گفته که هدف یک واحد ارتش در نزدیکی "قلعه جوز" در حومه شهر بوده است.

بر اساس اعلام شبکه تلویزیونی ۱TV افغانستان ، وسیله انفجاری در یک خودرو در نزدیکی پایگاه نظامی افغانستان کار گذاشته شده بود. پیش از انفجار، در مقابل این پایگاه نظامی تیراندازی گزارش شده بود.

همچنین، شبکه خبری طلوع نیز از قول یکی از مقام‌های محلی گزارش کرد، یک عامل انتحاری این انفجار را رقم زده است.

یک خودروی بمب گذاری شده نیز در ولایت زابل در جنوب افغانستان منفجر شده که گفته می شود هدف آن "عطا جان حق‌بیان"، رئیس شورای ولایتی بوده است. این انفجار زمانی رخ داد که حق بیان در مسیر رفتن به دفتر کارش بود.

به گفته این منبع آگاه، هنوز از تعداد دقیق تلفات این انفجار اطلاعی در دست نیست.

طلوع نیز از قول خویشاوندان رئیس شورای ولایتی گزارش کرد که یک مقام محلی و سه تن دیگر در جریان انفجار انتحاری در قلات، مرکز ولایت زابل افغانستان زخمی شده‌اند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها