موج
کدخبر : ۳۵۴۸۱۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-354811

آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان در گفتگویی با محمود عباس بر آمادگی آلمان برای پیشبرد تلاش‌های برقراری صلح در خاورمیانه تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری "صفا" فلسطین، آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان در تماسی تلفنی با محمود عباس ، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین ضمن تقدیر از اقدام فلسطین برای ازسرگیری هماهنگی‌ها با طرف اسرائیلی، بر آمادگی آلمان برای پیشبرد تلاش‌های برقراری صلح در خاورمیانه از طریق گروه مونیخ که شامل آلمان، فرانسه، مصر و اردن است، تاکید کرد.

همچنین صدر اعظم آلمان در این تماس تلفنی با اشاره به آمادگی برلین برای برگزاری نشست این گروه همراه با دو طرف فلسطینی و اسرائیلی در سطح وزرای خارجه، تاکید کرد: این مساله به پیشبرد روند سازش در دوره فعلی کمک خواهد کرد.

صدر اعظم آلمان در ادامه تاکید کرد: آلمان به ارائه کمک‌های پزشکی خود به دولت فلسطین جهت مقابله با ویروس کرونا ادامه خواهد داد.

عباس نیز در این گفتگوی تلفنی بر اهمیت اقدامات آلمان در چارچوب گروه مونیخ و آمادگی فلسطین برای شرکت در مذاکرات مطابق با قوانین بین‌المللی تاکید کرد.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفت: ما به دنبال برقراری تمامیت ارضی و وحدت مردم‌ خود، برگزاری انتخابات و تحقق آشتی هستیم و برای رسیدن به این هدف به تلاش‌های خود ادامه خواهیم داد.

او در پایان نیز از آلمان بابت حمایت‌های اقتصادی و کمک‌های پزشکی که به فلسطین کرده، تقدیر و تشکر کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها