موج

براساس اطلاعات یک منبع آگاه ائتلاف سعودی باعث کشته شدن بیش از سه هزار و ۷۹۰ کودک و زخمی شدن بیش از چهار هزار و ۸۹ نفر دیگر شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، یک مقام مسؤول در وزارت خارجه دولت نجات ملی یمن به مناسبت روز جهانی کودک (۲۰ نوامبر) خواستار توقف جنایات ائتلاف سعودی در حق کودکان یمنی شد.

بر اساس گزارش «المسیره»، وی گفت، جهان در حالی روز جهانی کودک را گرامی می‌دارد که کودکان یمنی تحت فجیع‌ترین جنایات و تعرض‌های ائتلاف سعودی از جمله کشتار، بمباران مدارس و بیمارستان‌ها و سنگ‌اندازی در رسیدن کمک‌های انسانی و امثال آن در برابر چشم جهان قرار دارند.

وی افزود، بر اساس آمارهای سازمان ملل ۱۲.۲ میلیون کودک در یمن نیازمندهای کمک‌های انسانی هستند، بیش از ۵ میلیون کودک زیر ۵ سال از سوءتغذیه رنج می‌برند، حدود ۱.۷۱ میلیون کودک آواره هستند و بیش از دو میلیون کودک قادر به تحصیل هستند؛ علاوه اینکه نبود واکسن‌ها منجر به فوت کودکان زیادی شده است.

این منبع آگاه در ادامه تصریح کرد، ائتلاف سعودی باعث کشته شدن بیش از سه هزار و ۷۹۰ کودک و زخمی شدن بیش از چهار هزار و ۸۹ نفر دیگر شده است.

وی ضمن محکوم کردن خط خوردن نام ائتلاف سعودی از لیست ناقضان حقوق کودک، از سازمان ملل خواست ائتلاف را به این لیست بازگردند.

وی در پایان از سازمان ملل و تمام سازمان‌های حقوق بشری در جهان درخواست کرد جنایات در حق کودکان یمن را محکوم و برای توقف آن تلاش کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها