موج

عمران خان نخست وزیر پاکستان طی هفته جاری به افغانستان سفر می کند.

به گزارش خبرگزاری موج، وزارت امور خارجه افغانستان اعلام کرد قرار است « عمران خان » نخست وزیر پاکستان این هفته به کابل سفر کند.

گران هیواد، سخنگوی وزارت خارجه افغانستان امروز (شنبه، ۲۴ آبان) گفت که این سفر عمران خان در نتیجه گفت‌وگوی تلفنی ماه گذشته‌ وی و اشرف غنی، انجام می‌شود.

به گفته‌ هیواد، در جریان این سفر عمران خان، درباره مذاکرات صلح و توسعه همکاری‌های سیاسی، امنیتی، اقتصادی و تجاری میان افغانستان و پاکستان بحث و گفت‌وگو می‌شود.

اشرف غنی در چهارم ماه مهرماه سال جاری در یک تماس تلفنی با عمران خان، از او برای بازدید از کابل دعوت کرده بود. این دعوت غنی از سوی عمران خان پذیرفته شده بود.

از سویی دیگر نیز، نخست‌وزیر پاکستان در حالی قرار است به کابل بیاید که مذاکرات صلح افغانستان در دوحه با بُن بست مواجه شده است.

با گذشت بیش از دو ماه از آغاز این مذاکرات، عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان در آخرین اظهارات خود گفته است که در مذاکرات صلح پیشرفتی صورت نگرفته است.

پس از سفر عبدالله عبدالله،‌ رئیس شورای مصالحه ملی افغانستان به پاکستان عمران خان اعلام کرد به زودی به کابل سفر کرده و با مقامات این کشور در مورد روند صلح گفت‌وگو خواهد کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها