موج
کدخبر : ۳۵۳۰۱۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-353011

وزارت خزانه داری آمریکا تحریم ‌های جدیدی علیه ۴ فرد و ۶ نهاد مرتبط با ایران وضع کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، وزارت خزانه داری آمریکا از اعمال تحریم‌های جدیدی علیه ۴ فرد و ۶ نهاد مرتبط با ایران خبر داد.

افراد و نهادهایی که امروز به فهرست تحریم های آمریکا اضافه شدند:

محمد بنی‌هاشمی

محمد سلطان‌محمدی

سون شی مِی (تبعه تایوان)

هوانگ شین-هوا (تبعه تایوان)

وزارت خزانه داری آمریکا همچنین شرکت‌های زیر را تحت تحریم خود قرار داد: ۱- شرکت آرتین صنعت تابان ۲- شرکت «D.E.S. International»-  هدی تجارت (Hoda Trading) مستقر در ایران ۴- شرکت صنعنی پروما (مستقر در هنگ کنگ) ۵- شرکت ناز تکنولوژی (مستقردر چین) ۶- شرکت صنعتی سولتک (Soltech Industry) مستقر در برونئی.

وزارت خزانه داری آمریکا مدعی شد شرکت هدی تجارت که از سال ۲۰۱۷ زیر مجموعه شرکت (ICI) می‌باشد، از سال ۲۰۰۸ به دنبال خرید وسایل الکتریکی آمریکایی از چین به نمایندگی از شرکت ICI بوده است. بنا به ادعای پایگاه خزانه داری آمریکا این شرکت در ژانویه ۲۰۱۷ موفق به خرید قطعات الکترونیکی از چین به نمایندگی از شرکت ICI از جمله آنتن‌های «Incidence Skywave» شد که در ارتباطات نظامی کاربرد دارد.

همچنین طبق ادعای وزارت خزانه داری آمریکا، شرکت صنعتی پروما در حمل و نقل تجاری به شرکت هدی تجارت کمک کرده است. بنا بر این ادعا، شرکت پروما به تسهیل فروش و حمل و نقل ده‌ها هزار دلار کالا‌های خریداری شده به شرکت هدی تجارت کمک کرده است.

بنابر ادعای وزارت خزانه داری آمریکا، شرکت DES International نیز که گفته می‌شود دفاتری در امارات، سنگاپور، تایوان و چین دارد، سهام آن را فردی ایرانی- بریتانیایی به نام «محمد سلطان محمدی» داراست. به ادعای پایگاه خزانه داری آمریکا محمد سلطان محمدی همچنین مالک شرکت «ناز تکنولوژی» در چین بوده و از ژوئیه ۲۰۱۶ به عنوان مدیر «شرکت صنعتی سولتک» در برونئی فعالیت داشته است.

همچنین بنا بر این ادعا، سون شی می (تبعه تایوان) که به عنوان کارمند شرکت DES International فعالیت داشته، از سال ۲۰۱۳ بیش از یک پنجم سهام این شرکت را در اختیار دارد.

همچنین هوانگ شین هوا (تبعه تایوان) به عنوان کارمند شرکت DES International از سال ۲۰۰۹ در بخش فروش این شرکت فعالیت می‌کرد و معاملات قطعات الکترونیکی آمریکایی- دست کم از اکتبر ۲۰۱۳ تا فوریه ۲۰۱۴ را تسهیل کرده است.

همچنین بنا بر ادعای وزارت خزانه داری آمریکا «محمد بنی هاشمی» نیز با سلطان محمدی و «سون شی می» در شرکت DES International در زمینه فروش همکاری کرده است.

همچنین طبق اعلام پایگاه خزانه داری آمریکا، شرکت ایرانی «آرتین صنعت تابان» که قطعات کامپیوتری را با برند «Solmate» تولید می‌کند، تحت این تحریم‌ها قرار گرفته است.

گفتنی است وزارت خزانه داری آمریکا روز ۸ آبان ماه نیز چند شرکت فعال در بخش پتروشیمی ایران را در فهرست تحریم‌ها قرار داد.

در بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا تصریح شده بود دفتر کنترل دارایی‌های این وزارتخانه ۸ شرکت را به دلیل نقشی که خرید و فروش محصولات پتروشیمی ایران با واسطه گری شرکت پتروشیمی «تریلیانس» داشته‌اند در فهرست تحریم قرار داده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها