موج

درخواست رجب طیب اردوغان از مردم ترکیه؛

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه از مردم کشورش درخواست کرد به هیچ وجه از کالاهای ساخت فرانسه استفاده نکنید.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از آناتولی، رجب طیب اردوغان ، رئیس‌جمهور ترکیه طی سخنانی در مراسم برنامه افتتاحیه «هفته مولود نبی(ص)» در مجتمع ریاست‌جمهوری بش‌تپه آنکارا اظهار داشت: خطاب به مردم کشورم، به هیچ وجه کالاهای ساخت فرانسه را نخرید. خطاب به تمام رهبران جهان می‌گویم، بیایید اگر در فرانسه علیه مسلمانان ظلم می‌شود با همکاری یکدیگر به آنها کمک کنیم.

اردوغان در ادامه تصریح کرد: این حملات با تشویق و حمایت رهبر فرانسه که به‌لحاظ عقلی نیاز به درمان دارد، آغاز شده ‌است.

رئیس جمهور ترکیه خاطرنشان کرد: سیاست اسلام‌ ستیزی و دشمنی با مسلمانان در برخی از کشورهای اروپایی توسط مقاماتی در سطح رؤسای دولت این کشورها حمایت می‌شود.

وی خطاب به آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان گفت: گویا در کشور شما آزادی دین وجود داشت و دولت شما ضامن امنیت افرادی که فرایض دینی خود را به‌جا می‌آورند بود، پس چرا بیش از 100 نیروی پلیس به نماز صبح در یک مسجد یورش بردند؟ شما تاکنون چنین مواردی را در مورد ترکیه ‌شنیده یا دیده‌اید؟ خیر، چون در ترکیه آزادی دین به‌معنای واقعی کلمه وجود دارد.

اردوغان همچنین تأکید کرد: حوادث اخیر، توهین‌های صورت‌گرفته از سوی رؤسای دولت و یورش پلیس به مساجد هنگام اقامه نماز صبح اتفاقاتی عادی نیستند.

رئیس‌جمهور ترکیه افزود: نژادپرستی و اسلام‌ستیزی یک حالت روان‌پریشی است که بدون توجه به شغل و موقعیت، توانایی‌های ذهنی و وجدان را دچار زوال می‌کند، شما فاشیست به‌معنای واقعی کلمه و حلقه‌هایی از زنجیر نازیسم واقعی هستید.

وی در ادامه اظهار داشت: پارلمان اروپا که در هر موضوع مربوط به ترکیه اظهارنظر می‌کند، نمی‌تواند با نادیده گرفتن اسلام‌ستیزی، چشم و گوش خود را روی این مسئله ببندد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها