موج

جنبش انصارالله یمن:

سخنگوی جنبش انصارالله یمن در گفتگو با یک شبکه خبری اعلام کرد هنوز تعداد زیادی از اسرای عربستانی را در اختیار داریم.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد عبد السلام، سخنگوی جنبش انصارالله یمن در گفتگو با شبکه خبری المسیره درباره بزرگترین معامله تبادل اسرا از آغاز جنگ در یمن صحبت کرد و گفت: اینکه هنوز تعداد زیادی اسیر عربستانی در اختیار داریم، یکی از نقاط قوت ما است و آنهایی که تبادل شدند، تنها بخشی از این اسرا بودند و ما تعداد زیادی اسیر عربستانی داریم.

عبد السلام که ریاست هیات انصارالله را در مذاکرات با دولت عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن و ائتلاف عربی ضد یمن به رهبری عربستان بر عهده دارد، اظهار کرد: عملیات تبادل اسرا شامل آزادی ۱۵ اسیر عربستانی و چهار اسیر سودانی از سوی انصارالله برای تشویق طرف مقابل بود، انصارالله امتیاز بزرگی به این طرف داد.

سخنگوی انصارالله افزود: ما عربستانی‌ها و سودانی‌ها را تحویل می‌دهیم و در مقابل اسرای یمنی خود را می‌خواهیم، این اقدامات امید را به برقراری صلح بازمی‌گرداند و ما پیشنهادهایی برای اجرای چنین اقدامی مطرح می‌کنیم.

او در ادامه از آمادگی انصارالله برای ترتیب دادن یک مبادله بزرگتر دیگر با ساختار "همه در برابر همه" مطابق با آنچه در مذاکرات سوئد پیشنهاد شد، خبر داد.

در بزرگترین معامله تبادل اسرا میان انصارالله و دولت مستعفی یمن از زمان آغاز جنگ که با نظارت سازمان ملل و کمیته بین‌المللی صلیب سرخ انجام شد، ۷۱۰ اسیر شامل اتباع عربستانی و سودانی آزاد شدند، ۴۷۰ تن از اسرای آزاد شده از اسرای انصارالله و ۲۲۱ تن از آنها از اسرای دولت مستعفی و نیز ۱۵ تن عربستانی و چهار تن دیگر سودانی بودند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها