موج
کدخبر : ۳۴۷۶۵۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-347652

مرکز ملی تحقیقات اپیدمولوژی و میکروبیولوژی گامالیا اعلام کرد واکسیناسیون عمومی علیه کرونا در روسیه از اواخر ماه آینده آغاز می شود.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از تاس، فیودور لیستیسن از مرکز ملی تحقیقات اپیدمولوژی و میکروبیولوژی گامالیا اعلام کرد احتمالاً از اواخر ماه اکتبر واکسن «اسپوتنیکV» برای مقابله با ویروس کرونا به طور عمومی به مردم تزریق می‌شود.

او در مصاحبه‌ای با یک کانال تلویزیونی گفت: سومین مرحله آزمایش بالینی واکسن در اواخر اکتبر تکمیل می‌شود. واکسیناسیون عمومی نیز به محض پایان یافتن فاز سوم آغاز می‌شود و امیدوارم موفقیت‌آمیز باشد.

به گفته لیستین واکسن کرونا در سه یا چهار کارخانه تولید می‌شود. همچنین روسیه تصمیم دارد تولید آن با همکاری شرکت‌های خارجی را برنامه‌ریزی کند. او در این باره افزود: اگر شرکت‌های داروسازی در هند با تمام ظرفیت خود فعالیت کنند، به تنهایی می‌توانند واکسن کافی برای نیمی از جمعیت کره زمین بسازند.

روسیه در ۱۱ آگوست نخستین واکسن دنیا علیه ویروس کرونا را ثبت کرد. این واکسن که اسپوتنیکV نام دارد، در انستیتو گامالیا توسعه یافته و آزمایش‌های بالینی آن در ژوئن- جولای به طور موفقیت‌آمیز ترکیب شد. به گفته وزارت بهداشت روسیه این واکسن به مدت ۲ سال بدن را در مقابل ویروس ایمن کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها