موج

معاون اول اشرف غنی:

امرالله صالح معاون اول ریاست‌جمهوری افغانستان بیان کرد طالبان یک گروه کوچک، زشت و خشن است.

به گزارش خبرگزاری موج، « امرالله صالح »، معاون اول ریاست‌جمهوری افغانستان اظهار داشت: طالبان یک گروه «کوچک زشت و خشن» است و جمهوریت یک اکثریت ارزش‌محور و انسانی. مردم نگران نباشند و منتظر ذوب‌شدن طالبان در کوره‌ جامعه باشند.

صالح صبح امروز (دوشنبه، ۲۴ شهریور) در یک یادداشت فیسبوکی همچنین تأکید کرد که تاریخ گواه پیروزی زشتی بر زیبایی نیست و نخواهد بود.

وی با مقایسه نظام جمهوری اسلامی با رویکرد طالبان ، نوشت که جمهوریت نظام عدلی و قضایی دارد، اما طالبان به دادگاه صحرایی اعتقاد دارند.

پربرربرر به گفته‌ او، همین امر سبب شده است که دولت افغانستان هزاران زندانی طالبان را در بند داشته باشند، اما آن طرف، طالبان هر کسی را که اسیر کرده، سر بریده‌اند.

معاون اول ریاست‌جمهوری افغانستان در ادامه نوشت که مردم در شهرها از طالبان نفرت دارند و ساکنان روستاهای تحت تسلط طالبان نیز برای آزادی از «چنگال» این گروه لحظه‌شماری دارند.

به گفته صالح، از دید طالبان معنای اقتصاد، باج‌گیری تحت عنوان عشر و صادرات منظم تریاک است که هر کسی به آن تمکین نکرد، با قمه و یا تیر مجازات می‌شوند.

صالح این اظهارات را درحالی مطرح کرده که روز شنبه هفته‌ جاری مذاکرات صلح افغانستان رسما در دوحه، پایتخت قطر گشایش یافت.

گروه‌های تماس جمهوری اسلامی افغانستان و گروه طالبان نیز شب گذشته نخستین نشست‌ خود را برگزار کرده‌اند. در این نشست روی اصول رفتاری و تقسیم ‌اوقات نخستین جلسه‌ مذاکرات مستقیم بحث شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها