موج

اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس با سید حسن نصرالله در لبنان دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، « اسماعیل هنیه » رئیس دفتر سیاسی حماس که به لبنان رفته با « سید حسن نصرالله » دبیرکل حزب‌الله دیدار کرد بر اساس گزارش وبگاه «النشره»، در این دیدار که هیأت همراه هنیه از جمله معاون وی «صالح العاروری» نیز حضور داشتند تحولات سیاسی و نظامی در فلسطین، لبنان و منطقه و خطرات موجود علیه مسأله فلسطین از جمله «معامله قرن»، سازش رسمی عربی با رژیم صهیونیستی و مسوولیت امت اسلام در این زمینه مورد بررسی قرار گرفت و بر ثبات محور مقاومت و صلابت آن در مقابله با فشارها و تهدیدها تأکید شد.

بر اساس بیانیه حزب‌الله، در این دیدار بر « محکم بودن رابطه میان حزب‌الله و حماس که بر اساس ایمان، برادری، جهاد، سرنوشت مشترک، توسعه سازوکارها همکاری و هماهنگی میان طرفین بنا شده، تأکید شد».

اسماعیل هنیه در یازدهم شهریور برای اولین بار از سال ۱۹۹۳ وارد لبنان شد. وی پیش از این با مقامات دیگری در این کشور از جمله «نبیه بری» رئیس پارلمان، «عباس ابراهیم» مدیرکل امنیت عمومی»، «عبداللطیف دریان» مفتی اهل سنت لبنان نیز دیدار کرده بود.

همچنین عصر پنجشنبه گذشته نشست دبیران کل گروه‌های فلسطینی، در رام الله و بیروت به ریاست «محمود عباس » رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

هنیه  در این نشست تاکید کرد که گزینه کنونی ملت فلسطین و حامیان آن ایجاد ائتلاف منطقه‌ای مبتنی بر مقاومت و به خصوص مقاومت نظامی در برابر تهدیدهای استراتژیکی است که آمریکا و رژیم صهیونیستی ایجاد کرده‌اند

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها