موج

هشدار سازمان ملل به تل‌آویو؛

هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل در هشداری اعلام کرد تحریم‌ها علیه غزه باید فورا رفع شود.

به گزارش خبرگزاری موج، هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد، روز سه شنبه  در بیانیه‌ای خطاب به رژیم صهیونیستی  از سران این رژیم درخواست کرد  فوراً تحریمهای اعمال شده علیه غزه لغو و اجازه ورود اقلام ضروری داده شود.

به نوشته وبگاه «میدل ایست مانیتور» «جیمی مک گلدریک» هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل در بیانیه‌ای با اشاره به محدودیتهای اعمال شده توسط رژیم اسرائیل علیه ساکنان غزه گفت: «اوضاع وخیم مشاهده شده در هفته‌های اخیر در غزه بسیار نگران کننده است.»

وی گفت: «اسرائیل انتقال برخی کالاها را به  غزه محدود کرده، منطقه مجاز ماهیگیری را کاهش داده و از تحویل سوخت برای تنها نیروگاه غزه جلوگیری کرده است.»

مک گلدریک هشدار داد: «قطع برق در بیمارستانها پیامدهای جدی برای  بیماران تحت مراقبتهای ویژه ، موارد مزمن و اورژانسی دارد.»

یکی از اعضای ارشد حماس هشدار نیز به تازگی هشدار داده در صورتی که تحرکات میانجی‌ها برای لغو محاصره غزه به نتیجه نرسد، مقاومت «محاصره» در پناهگاه‌ها را به صهیونیست‌ها خواهد چشاند.

«مشیر المصری» عضو ارشد حماس اعلام کرد، شکست تلاش میانجی‌ها برای لغو محاصره غزه بدان معناست که دشمن صهیونیستی به همراه صهیونیست‌ها، محاصره را در قلب پناهگاه‌ها تجربه خواهند کرد.  

المصری اعلام کرد، گروه‌های فلسطینی نمی‌پذیرند که اهالی نوار غزه بر اثر محاصره و تجاوز صهیونیستی دچار «مرگ تدریجی» شوند. وی افزود: چیزی برای از دست دادن نداریم. تلاش دشمن برای سوءاستفاده از وضعیت انسانی و بیماری همه‌‌گیر «کرونا» با هدف اجرای سیاست‌هایش و تمدید محاصره تحمیل شده علیه ملت فلسطین، موفق نخواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها