موج
کدخبر : ۳۴۳۶۳۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-343634

میخائیل اولیانوف:

نماینده روسیه در سازمان‌ های بین المللی در وین گفت: اگر اکنون تحریم را طولانی‌تر کنید، همه چیز مطابق با چشم انداز ایالات متحده به طرز معجزه آسایی تغییر خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان‌ های بین المللی در وین منطق عجیب و غریب وزیر خارجه آمریکا در خصوص تمدید تحریم‌ های تسلیحاتی ایران را زیر سوال برد.

میخائیل اولیانوف با درج پیام اخیر مایک پمپئو در ارتباط با مکانیسم ماشه در حساب توییتری خود آورد: منطق عجیب و غریب: از دیدگاه آمریکا تحریم‌های تسلیحاتی طی ۱۰ تا ۱۴ سال نتوانسته در وضع خاورمیانه تغییری ایجاد کند. اما اگر اکنون تحریم را طولانی‌تر کنید، همه چیز مطابق با چشم انداز ایالات متحده به طرز معجزه آسایی تغییر خواهد کرد.

دیپلمات ارشد روس همچنین در پیام دیگری تاکید کرد کاملا قابل درک است که از منظر آمریکا چه کشوری رفتاری نرمال و چه کشوری رفتار غیر طبیعی دارد؟ این یک سوال بزرگ است. اگر نمی‌خواهید مانند یک بازیگر غیرمسئول ظاهر شوید، استفاده از چنین تعاریفی در فضای عمومی توصیه نمی‌شود.

اولیانوف همچنین با یادآوری قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت در خصوص منقضی شدن تحریم‌های تسلیحاتی ایران در ۱۸ اکتبر، بر رعایت این قطعنامه تاکید کرد. وی همچنین لزوم گفتگو به منظور توسعه روابط عادی در خلیج فارس را یادآوری کرد.

بحث از سرگیری تحریم‌های ایران از طریق توسل به مکانیسم ماشه، موضوعی است که این روز‌ها از سوی دولتمردان آمریکایی به جد دنبال می‌شود. آمریکا پس از شکست سنگین در تصویب قطعنامه تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران در شورای امنیت، به بهانه نقض تعهدات ایران ذیل برجام تلاش می‌کند تا تمامی تحریم‌های بین المللی علیه ایران را از سر بگیرد. ادعایی که البته با مخالفت حداکثری اعضای شورای امنیت تا به امروز خریداری جز جمهوری دومینیکن نداشته است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها