موج

پنج عضو گروه تروریستی داعش در استان نینوی توسط نیروهای اطلاعات عراق بازداشت شدند.

به گزارش خبرگزاری موج، نیروهای اطلاعات حاضر در استان نینوی واقع در شمال عراق، از تداوم عملیات علیه باقی مانده عناصر گروه تروریستی داعش خبر دادند گفتنی است این نیروها با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند، در جریان عملیات امروز، پنج تروریست تحت تعقیب در مناطق مختلفی از استان بازداشت شدند. این عناصر وابسته به داعش بودند.

پایگاه خبری شبکه «العهد» ضمن نقل این بیانیه، گزارش داد، این عناصر در اردوگاههای عمومی و گردان پشتیبانی متعلق به داعش، با نامها و لقبهای مختلف حضور داشته و مشغول به فعالیت بودند.

عناصر بازداشت شده در جریان بازجویی‌های اولیه، اعتراف کردند که وابسته به داعش هستند و در چندین عملیات علیه نیروهای نظامی و امنیتی و شهروندان عراقی شرکت کرده‌اند.

در این بیانیه تأکید شد، با اعترافات این عناصر، دو مقر مخفی داعش در «جزیره البعاج» واقع در غرب موصل کشف و شناسایی شد.

بر اساس این بیانیه، اعترافات تروریستها مکتوب و به دادگستری ارجاع داده شدند. نیروهای مهندسی عراق نیز این دو مقر را منهدم کردند.

در همین ارتباط، نیروهای سازمان الحشد الشعبی با نیروهای ارتش عراق اواسط مرداد ماه گذشته عملیات مشترکی را برای تعقیب عناصر تروریستی داعش در استان نینوی کلید زدند.

 این عملیات امنیتی بزرگ در «جزیره الحضر» و «وادی الثرثار» واقع در جنوب غرب نینوی (شمال غربی عراق) صورت گرفت. در این عملیات، نیروهای زیادی از فرماندهی عملیات الحشد الشعبی در نینوی از جمله لشکر ۴۴ و ۲۱ الحشد و لشکر ۴۳ ارتش حضور داشتند.

«خضیر المطروحی» فرمانده عملیات الحشد در نینوی تأکید کرد که این استان از ثبات امنیتی برخوردار است و جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

وی با اشاره به «هماهنگی بالای الحشد و فرماندهی ارتش عراق در استان نینوی»، تأکید کرد: «نمی‌خواهیم جامعه را نظامی کنیم... بازگشت آوارگان، هدف ماست و به آنان کمک خواهیم کرد».

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها