موج
کدخبر : ۳۳۹۴۰۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-339400

سرویس امنیت فدرال روسیه از خنثی‌سازی یک حمله تروریستی در مسکو خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، سرویس امنیت فدرال روسیه امروز دوشنبه از خنثی کردن یک حمله تروریستی به دست یک شهروند آسیای میانه که قصد داشت آن را در بخش پرجمعیتی از مسکو به انجام برساند، خبر داد سرویس امنیت فدرال (اف‌اس‌بی) در بیانیه‌ای اعلام کرد: اف‌اس‌بی با همراهی وزارت کشور و کمیته تحقیقات، فعالیت‌های یک عضو سازمان تروریستی را خنثی کرد که به دنبال انجام حمله تروریستی در یک مکان پرجمعیت در مسکو بود.

بنابر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، این تروریست هنگام بازداشت بر روی ماموران آتش گشود که در این درگیری کشته شد. سرویس امنیت فدرال روسیه همچنین اعلام کرد یک تفنگ کلاشنیکف، دو نارنجک «اف۱» و یک نارنجک «آرجی‌دی» در محل حادثه کشف شد.

در ادامه این بیانیه آمده است: در بازرسی‌ها از آپارتمانی که این مجرم اجاره کرده بود، ... شواهدی کشف شد که نشان می‌دهد این فرد با نمایندگان یک سازمان تروریستی بین‌المللی در سوریه ارتباط داشت و برای انجام کشتار جمعی آماده می‌شد.

بنابر این بیانیه، این تروریست آپارتمانی در مسکو اجاره کرده و برادرش به دست سرویس امنیت فدرال روسیه در مسکو بازداشت شده بود. برادر وی تلاش می‌کرده تا از رفتن او به سوریه برای انجام فعالیت‌های مرتبط با این سازمان تروریستی که در روسیه ممنوع‌الفعالیت است، ممانعت کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها