موج

ارتش ملی لیبی یک فروند پهپاد ترکیه را صبح امروز در این کشور سرنگون کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از المسیره، نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی تحت فرماندهی خلیفه حفتر اعلام کردند، پدافند هوایی ارتش در شرق لیبی، یک فروند پهپاد ترکیه را در نزدیکی شهر سرت سرنگون کرد.

در همین راستا، محمود المرغنی، یکی از افسران پدافند هوایی نیروهای ارتش ملی لیبی خاطرنشان کرد، ترکیه صبح امروز (پنجشنبه) پهپادی را از یکی از پایگاه‌هایش در مصراته به سمت شهر سرت به منظور هدف قرار دادن پایگاه‌های نیروهای حفتر به پرواز درآورد.

المرغنی همچنین تصریح کرد، پدافند هوایی نیروهای ارتش ملی لیبی قبل از رسیدن این پهپاد ترکی به هر مکانی وابسته به نیروهای حفتر، آن را هدف قرار داد و این پهپاد در نزدیکی ساحل غربی شهر سرت سرنگون شد.

لیبی از زمان برکناری معمر قذافی، دیکتاتور مخلوع شاهد دودستگی، جنگ و ناآرامی است و دو دولت یکی در غرب (دولت وفاق ملی به ریاست فائز السراج) و دیگری در شرق (به ریاست خلیفه حفتر) بر این کشور سلطه دارند که هر یک تلاش دارد با شکست دیگری، کنترل کل کشور را در دست بگیرد. دولت اول از سوی سازمان ملل به رسمیت شناخته شده و دولت شرق لیبی هم از سوی برخی کشورها از جمله روسیه حمایت می‌شود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها