موج

هواپیمای جاسوسی آمریکا که بر فراز شبه جزیره کره در حال پرواز بود توسط نیروهای نظامی این شبه جزیره شناسایی شد.

به گزارش خبرگزاری موج، در بحبوحه تنش‌های آمریکا با کره شمالی بر سر خلع سلاح اتمی این کشور، منابع محلی از پرواز هواپیمای جاسوسی ایالات متحده در آسمان شبه جزیره کره خبر داد به نوشته خبرگزاری «یونهاپ»، اکانت توئیتری «نو کال‌ساین» که به ردیابی پروازها بر فراز شبه‌جزیره کره مشغول است، در صفحه خود نوشت یک فروند هواپیمای شناسایی « RC-135W Rivet Join» متعلق به نیروی هوایی آمریکا در آسمان جنوب سئول دیده شده است.

بر این اساس، منابعی در ارتش کره جنوبی اما می‌گویند پیونگ‌یانگ در هفته‌های اخیر تحرکات نظامی مشکوک و غیرمعمول انجام نداده است.

یونهاپ به نقل از منابع دیگری نوشت، رصد شدن هواپیمای جاسوسی آمریکا بر فراز شبه جزیره کره را بخشی از عملیات روتین نیروی هوایی این کشور است اما اینکه واشنگتن اجازه ردیابی شدن آنها را داده شاید برای اعمال فشار بر کره شمالی باشد.

این در حالی است که بامداد یکشنبه (به وقت ایران) «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی در نشست کمیسیون مرکزی ارتش این کشور با موضوع بازدارندگی در برابر مهاجمان شرکت کرد.

تنش‌ها در شبه‌جزیره کره در هفته‌های گذشته تشدید شده است. کره شمالی که درباره اقدامات تبلیغاتی کره جنوبی در نواحی مرزی چندین بار هشدار داده بود، به تازگی دفتر ارتباطات میان دو کره را منفجر و تخریب کرد تا پیام هشداری به سئول ارسال کرده باشد.

بحث مربوط به توافق پایان جنگ کره در مذاکرات میان رهبران آمریکا و کره شمالی نیز مطرح شده بود که با شکست مواجه شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها