موج

معترضان در اعتراض به سیاست ها و عملکرد بنیامین نتانیاهو مقابل اقامتگاه وی دست به تجمع زدند.

به گزارش خبرگزای موج، برای چهارمین هفته پیاپی معترضان به سیاست‌های خودکامه و پرونده‌های فساد «بنیامین نتانیاهو » نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، مقابل اقامتگاه وی در قدس اشغالی تظاهرات کردند و خواستار استعفای وی شدند.

تصاویر و ویدئوهای منتشر شده از این اعتراضات نشان می‌دهد که پلیس صهیونیستی نیز با روش‌های خشن و استفاده از توپ‌های آب‌پاش سعی در متفرق کردن معترضان داشت.

به نوشته رسانه‌های اسرائیلی، پلیس قدس اشغالی می‌گوید بعد از اینکه معترضان شروع به پرتاب اشیائی به سمت نیروهای امنیتی کرده و تظاهرات ناآرام شد، مجبور به توسل به زور برای بازداشت آنها شده است.

خبرگزاری «رویترز» نیز نوشت: «نرخ بیکاری بالا، افزایش سریع مبتلایان ویروس کرونا و اعمال مجدد محدودیت‌های کرونایی، تقریبا هر روزه اسرائیلی‌ها را برای اعتراض علیه کابینه به خیابان‌ها می‌کشاند».

رویترز با اشاره به برگزاری دومین جلسه دادرسی پرونده فساد نتانیاهو در روز یکشنبه، ادامه داد: «خشم عمومی [از کابینه] با اتهامات فساد علیه نتانیاهو بیشتر هم شده است».

تظاهرات‌کنندگان با حمل پلاکاردهایی با نوشته «جُرم‌وزیر» (Crime Minister به جای کلمه نخست‌وزیر Prime Minister) به اتهامات فساد نتانیاهو و همچنین نحوه مقابله وی با شیوع ویروس کرونا اعتراض کردند.

این چندمین بار در ماه اخیر است که صهیونیست‌ها به دلایل مختلف - از پرونده‌های فساد و سوءاستفاده از قدرت گرفته تا طرح اشغال کرانه باختری - علیه نتانیاهو تظاهرات می‌کنند.

رسانه‌های صهیونیستی در ادامه گزارش دادند پلیس تا بامداد یکشنبه، حدود ۱۰ نفر را که با نیروهای امنیتی درگیر شده بودند، بازداشت کرده است.

پیش از این نیز چند صد نفر از ساکنان قدس اشغالی شامگاه پنجشنبه مقابل اقامتگاه نتانیاهو در قدس اشغال تجمع کرده بودند.

پلیس رژیم صهیونیستی سه پرونده در خصوص فساد دولتی و مالی علیه نخست وزیر خود تشکیل داده و طی سه سال اخیر از منابع مختلفی شامل دستیاران و وزیران پیشین کابینه، بازجویی کرده است.

روزنامه «جروزالم‌پست» پیشتر گزارش داده بود دومین جلسه محاکمه نتانیاهو روز یکشنبه  بعد از وقفه‌ای ۵۵ روزه به دلیل شیوع ویروس کرونا در فلسطین اشغالی با قرائت دادخواست دادستانی رژیم صهیونیستی و پلیس علیه او در جریان پرونده موسوم به «پرونده ۱۰۰۰»، برگزار می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها