موج
کدخبر : ۳۳۸۰۵۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-338055

پس از آنکه دولت انگلیس عاملان روس را به تلاش برای دخالت در انتخابات پارلمانی این کشور متهم کرده بود روسیه این اتهام را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، کرملین جمعه اتهامات مربوط به دخالت روسیه در انتخابات انگلیس در سال ۲۰۱۹را رد کرد و گفت این ادعاها بر روبط مسکو و لندن اثر منفی خواهد گذاشت «دیمیتری پسکوف»، سخنگوی کرملین هم اعلام کرد «ما همواره از اساس هر گونه دخالت فدراسیون روسیه در انتخابات هر کشوری از جمله انگلیس را رد می‌کنیم.»

دولت انگلیس پنجشنبه «عاملان روس» را به تلاش برای دخالت در انتخابات پارلمانی اخیر این کشور متهم کرده بود.

«دومینیک راب»، وزیر امور خارجه انگلیس در بیانیه‌ای مکتوب خطاب به نمایندگان پارلمان مدعی شده بود که تقریباً محرز شده که افرادی قصد دخالت در انتخابات دسامبر ۲۰۱۹ را داشته‌اند.

وی همچنین ادعا کرد که انگلیس مقابله با چنین حملات سایبری را ادامه خواهد داد و با متحدانش برای مسئول دانستن عاملان این حمله همکاری خواهد کرد.

راب همچنین اواخر خرداد ماه مدعی شده بود که روسیه و چین در حال «بهره‌برداری» از بحران کرونا هستند.

وزیر خارجه انگلیس قبل‌تر از آن در مصاحبه با شبکه «اسکای نیوز» در پاسخ به سوالی درخصوص مداخله روسیه در مقابله انگلیس با ویروس کرونا گفته بود: «به‌طور قطع معتقدم که ویروس کرونا و چالش‌هایی که ایجاد کرده است، فرصت‌هایی را از طریق فعالیت سایبری و دیگر اقدامات برای برخی کشورها و عاملان غیردولتی ایجاد کرده است».

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها