موج
کدخبر : ۳۳۴۷۸۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334789

یک مقام آمریکایی از اعلام تحریم های جدید آمریکا علیه ایران خبر داد و گفت: آمریکا به فشار حداکثری علیه ایران ادامه خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری موج «دیوید شنکر» معاون وزیر خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک در گفتگویی که با خبرگزاری «کان» رژیم صهیونیستی داشت، به موضوع اشغال کرانه باختری و مسئله ایران پرداخت و با اشاره به طرح تل آویو برای الحاق کرانه باختری گفت: من مطمئنم که تل آویو با هدف حفظ چشم انداز طرح ترامپ، هشدار برخی کشورهای عربی را درباره تأثیر الحاق بر روابط منطقه‌ای در نظر می‌گیرد.

این مقام آمریکایی درباره تحولات فلسطین اعلام کرد: روابط اسرائیل و کشورهای عربی حاشیه جنوبی خلیج فارس طی سال‌های گذشته تقویت شده است.

وی در ادامه مواضع خصمانه واشنگتن علیه ایران، گفت: آمریکا به فشار حداکثری علیه ایران ادامه خواهد داد. به تازگی تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعلام شده و اقدامات و تحریم‌های بیشتر ادامه خواهد داشت.

ادعاهای این مقام آمریکایی علیه ایران در حالی مطرح شده که دو سال پیش «دونالد ترامپ» از توافق هسته‌ای ایران موسوم به برجام کناره گیری کرد و وعده داد که به جای حضور در برجام، با اعمال «فشار حداکثری» علیه ایران می‌توان به نتایج بهتری دست یافت، اما به گفته بسیاری از کارشناسان اعمال این سیاست ترامپ در تغییر سیاست‌های ایران با شکست روبرو بوده و حتی نتوانسته اهداف اولیه خود را به دست آورد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها