موج
کدخبر : ۳۳۳۹۰۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333901

روسیه اعلام کرد که سامانه‌های ضد هوایی نیروهای این کشور مستقر در سوریه، از ابتدای سال جاری میلادی تا کنون بیش از ۴۵ هواپیمای بدون سرنشین متعلق به تروریست‌ها و عناصر مسلح را سرنگون کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج، ژنرال «الکساندر لئونوف» فرمانده نیروی پدافند هوایی روسیه در مصاحبه‌ای با نشریه «دفاع ملی» روسیه – که امروز (دوشنبه به وقت تهران) منتشر شد، گفت: «از زمان آغاز عملیات نظامی [در سوریه]، سامانه‌های رزمی Tor در مجموع بیش از ۴۵ هواپیمای بدون سرنشین شبه‌نظامیان را هدف قرار دادند».

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، لئونوف توضیح داد مدل‌های مختلف سامانه‌های ضد هوایی کوتاه‌برد تور به همراه سامانه‌های پدافند موشکی «اس-۴۰۰» و سام-۲۲ برای حفاظت از تاسیسات مختلفی در سوریه در برابر تروریست‌ها و عناصر مسلح به کار گرفته شده است.

بر این اساس، وی همچنین خبر داد که نیروهای روسی حاضر در سوریه تا سال ۲۰۲۷ با تعداد بیشتری از سامانه‌های ضد هوایی تور-اِم2 حمایت خواهند شد.

به نوشته اسپوتنیک، نظامیان روسیه در سال ۲۰۱۹ نیز با دفع کردن حملات متعدد شبه‌نظامیان به پایگاه هوایی «حمیمیم»، ۵۳ پهپاد متعلق به تروریست‌ها را نابود کردند.

به دنبال وقوع بحران سوریه و مداخله طرفهای خارجی در این کشور، دمشق از مسکو برای مقابله با تروریستها و حضور نظامی در این کشور دعوت کرده بود. در همین راستا روسیه و سوریه در سال ۲۰۱۵ یک توافق ۴۹ ساله در زمینه استقرار نیروی هوایی روسیه در پایگاه حمیمیم امضا کرده اند. طبق این توافق، سوریه یک قطعه زمین به همراه تجهیزات و تاسیسات آن را به صورت رایگان در اختیار ارتش روسیه قرار داده است. این توافق میتواند برای یک مدت ۲۵ ساله دیگر به صورت اتوماتیک تمدید شود مگر اینکه یکی از طرفین از یک سال قبل از پایان قرارداد خواستار لغو آن شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها