موج

براساس اخبار رسیده مقامات عربستان سعودی قرار است طی جلسه ای درخصوص سرنوشت حج امسال با شیوع ویروس کرونا در جهان تصمیم گیری کنند.

به گزاش خبرگزاری موج، وبگاه «الشروق» مصر یکشنبه (دیروز) به نقل از منابع آگاه گزارش داد، مقامات عربستان سعودی طی ساعات آینده نشستی در شهر ریاض تشکیل خواهند داد تا سرنوشت حج تمتع امسال (۱۴۴۱ ه.ق) را مشخص و دستورالعمل‌های جدید در خصوص ادای این فریضه الهی را صادر کنند؛ اقداماتی که شامل تلاش برای پیشگیری از شیوع بیشتر کرونا در جهان خواهد بود.

از سوی دیگر «احمد ابراهیم» رئیس کمیته گردشگری دینی و عضو کمیته عالی حج و عمره کشور مصر اعلام کرد، در صورتی که عربستان سعودی تصمیم به برگزاری حج بگیرد شرکت‌‎های گردشگری برای تنظیم سهمیه خود در این فریضه آماده هستند.

وی به الشروق گفت: ضوابطی که از سوی ریاض مشخص خواهد شد به بسیاری از نقاط مبهم درباره تعداد حجاج، سن آنها و چگونگی اسکان در هتل‌ها پاسخ خواهد داد و مشخص می‌شود آیا امکان سفر به مدینه و رفتن به مشعر و سرزمین منا با توجه به مساحت کم آنجا وجود دارد یا خیر.

با توجه به شیوع ویروس کرونا در سرتاسر جهان از جمله عربستان سعودی ، همه کشورها منتظر هستند تا ببینند سازمان حج سعودی در این خصوص چه تصمیمی اتخاذ می‌کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها