موج
کدخبر : ۳۳۲۰۶۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-332062

شهردار نیویورک به اعتراضات در آمریکا که به دلیل قتل یک شهروند سیاهپوست در حال برگزاری است واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از سی ان ان بیل دبلاسو شهردار نیویورک به قتل یک شهروند سیاهپوست و  وضعیت سیستماتیک نژادپرستی در جامعه آمریکا در بحبوحه شیوع ویروس کرونا، واکنش نشان داد.  

دبلاسو در این باره گفت: ما نمی‌توانیم اینگونه پیش رویم، بی‌پرده بگویم، بحران ویروس کرونا درد و رنج عمیقی را موجب شد که هنوز توجهی به آن نشده است؛ از دست رفتن افراد به شدت احساس شد؛ (البته) جوامع رنگین‌پوست آمریکایی بیش از همه، افراد از دست رفته داشتند.  

وی با ابراز همدردی با جامعه سیاهپوستان آمریکایی گفت: ساختار مسموم نژادپرستی (در جامعه آمریکا) وجود دارد که هر روز زندگی رنگین‌پوستان در آمریکا را با خطر مواجه می‌سازد.  

شهردار نیویورک در نطق تلویزیونی با تاکید بر اینکه نژادپرستی بعنوان یک درد و رنج و فشار در زندگی روزمره جامعه رنگین‌پوست آمریکا بویژه سیاهپوستان سایه افکنده است، افزود: نمی‌توانیم اینگونه ادامه دهیم، طرف صحبت من با همه است اما در اینجا روی سخنم بر سفیدپوستان نیویورکی است که اینگونه نمی‌توان جلو رفت. نمی توانیم جمع زیادی از همشهری‌های نیویورکی خود را در درد و رنج قرار دهیم.  

«جورج فلوید» شهروند سیاهپوست آمریکایی ششم خردادماه در شهر مینیاپولیس ایالت مینه‌سوتا به دست یک افسر سفیدپوست به نام «درک شووین» کشته شد.  

این افسر پلیس سه روز بعد در نهم خردادماه اندک زمانی پس از بازداشت با وثیقه ۵۰۰ هزار دلاری آزاد شد. او از سوی دادستان ناحیه «هنپین - Hennepin » مینه‌سوتا، به قتل «درجه سه» متهم شد.  

سی‌ان‌ان از اعمال حکومت نظامی در ۲۵ شهر از آمریکا خبر داده به گونه‌ای که برخی از فرمانداران و شهرداران ایالت‌های آمریکا درخواست اعزام گارد ملی برای برخورد با معترضان کردند. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها