موج

به گزارش وبگاه محلی الحره ۱۹ تروریست و چهار نظامی در شمال مصر به هلاکت رسیدند.

به گزارش خبرگزاری موج، «تامر ارفاعی» سخنگوی وزارت دفاع مصر امروز (یکشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد که در درگیری‌های یک هفته گذشته در منطقه «شبه جزیره سینا» در شمال مصر ۱۹ تروریست و چهار نظامی مصری کشته و یک نظامی دیگر زخمی شده‌اند.

به نوشته وبگاه الحره، طبق این بیانیه با رصد تحرکات تروریست ها در شهرهای «بئر العبد»، «الشیخ زوید» و «الرفح» در شمال سینا، نیروهای نظامی مصر در دو عملیات جداگانه سه تروریست را از پا در آورده و مقادیری سلاح‌های سبک و نیمه سبک کشف کردند. در این درگیری‌ها سه افسر ارتش مصر نیز کشته شد.

پس از آن در نیروی هوایی مصر در چندین عملیات، مراکز تروریست‌ها را بمباران کرد که ۱۶ تن از آن‌ها کشته شدند و دو خودرو و یک انبار مهمات تروریست‌ها نیز منهدم شد.

همچنین نیروهای ارتش مصر توانستند مقادیر زیادی مواد مخدر و سلاح از مراکز تروریست‌ها کشف و ضبط کنند.

گروهک تروریستی «انصار بیت المقدس» که در سال ۲۰۱۰ آغاز فعالیت خود را در شبه جزیره سینا اعلام کرد؛ در ۱۳ نوامبر ۲۰۱۴ خبر داد که با «ابوبکر البغدادی» سرکرده معدوم داعش بیعت کرده و نام خود را به «ولایت سینا» تغییر داده است  و تا کنون حملات این گروهک علیه نظامیان و پایگاه‌های نظامی در صحرای سینا در مصر منجر به کشته و زخمی شدن صدها نفر از نظامیان مصری شده است.

شبه جزیره سینا به علت شرایط جغرافیایی و پستی و بلندی‌های زیادی که دارد و همچنین به علت زیست قبیله‌ای در ده سال گذشته منطقه مطلوبی برای ادامه حیات این گروهک بوده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها