موج
کدخبر : ۳۲۹۴۲۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-329428

ترامپ:

رئیس جمهور آمریکا مدعی شد ویروس کرونا بدون ساخت واکسن به مرور زمان از بین خواهد رفت.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روزنامه واشنگتن پست، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بار دیگر ادعایی تازه را درباره ویروس کووید-۱۹ مطرح کرد و مدعی شد این ویروس بدون واکسن نیز از بین می ‌رود. این در حالیست که متخصصان نظر دیگری دارند.

برغم هشدار‌های کارشناسان، رئیس جمهور آمریکا روز جمعه همچنان به اظهارنظر‌های غیرعلمی خود درباره ویروس کرونا ادامه داد و گفت ویروس کرونا بدون ساخت واکسن نیز بالاخره از بین خواهد رفت. ترامپ افزود نسبت به واکسن‌ها همانی حسی را دارم که نسبت به آزمایش‌ها دارم. این (ویروس) بدون واکسن نیز از بین خواهد رفت.

ترامپ در بخش دیگری از صحبت هایش در خصوص احتمال شیوع مجدد ویروس کرونا در پائیز گفت برخی ویروس‌ها یا آنفلوآنزا که پدید می‌آیند و آن‌ها (دانشمندان) به دنبال کشف واکسن آن می‌روند، اما هیچوقت موفق نمی‌شوند. این ویروس‌ها هم به خودی خود ناپدید می‌شوند. آن‌ها همانند هر چیز دیگری از بین می‌روند. رئیس جمهور آمریکا در ادامه این اظهارنظر‌های بدون پشتوانه علمی خود افزود البته این بدان معنا نیست که این اتفاق امسال می‌افتد، این بدان معنا نیست که پائیز امسال یا سال آینده از بین می‌رود، ولی در نهایت از بین می‌رود.

او در ادامه با کم اهمیت جلوه دادن ساخت واکسن برای بیماری مرگبار کرونا گفت ممکن است این (ویروس) خود به خود از بین رود، اما اگر واکسن داشته باشیم مفید خواهد بود.

این درحالیست که بسیاری از متخصصان جامعه پزشکی بر این باورند که ساخت واکسن برای ویروس کرونا تنها راه مقابله با همه گیری مرگبار آن است. آنتونی فائوچی، عضو ارشد کارگروه بحران کاخ سفید و رئیس مرکز بیماری‌های عفونی آمریکا اخیرا در مصاحبه‌ای با شبکه خبری فاکس نیوز بر این موضوع تاکید کرد و گفت تا زمانیکه یک واکسن ایمن و موثر برای این بیماری نداشته باشیم نمی‌توانیم بر آن غلبه کنیم.

علاوه بر مدیریت ضعیف ترامپ در مواجهه با بحران کرونا، اظهارنظر‌های فاقد پشتوانه علمی او درباره این بیماری بار‌ها سوژه رسانه‌های خبری آمریکا شده است. ترامپ در حالی امید به از بین رفتن خودبخودی ویروس کرونا در سال‌های آتی بسته، که شیوع مرگبار آن در آمریکا بیش از ۷۷ هزار نفر در این کشور را تاکنون به کام مرگ کشانده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها