موج

ژنرال خلیفه حفتر فرمانده نیروهای ارتش ملی لیبی در اظهارنظری پس از شکست های نظامی مکرر طرفدارانش در غرب لیبی از آن ها خواست تا همچنان متحد بمانند.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از ینی شفق، خلیفه حفتر فرمانده نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی در موضع گیری پس از شکست های نظامی مکرر طرفدارنش در جبهه غربی لیبی از آن ها خواست امید خود را از دست ندهند و همچنان متحد بمانند.

پس از طرح درخواست خلیفه حفتر، طرفداران وی در شبکه های اجتماعی فعال شدند و بار دیگر به حمایت از او پرداختند. شهر بنغازی لیبی که مرکز فعالیت نیروهای وفادار به خلیفه حفتر نیز است هم شاهد راهپیمایی طرفداران حفتر در نزدیکی منزل وی با هدف اعلام حمایت از او بوده است.

نیروهای دولت وفاق ملی لیبی در روزهای اخیر در حمله به مواضع طرفداران حفتر در غرب لیبی، حدودا سه هزار کیلومتر مربع از خاک این کشور را که در کنترل آن ها قرار داشت آزاد کرده اند. 

لیبی چندین ماه است که صحنه تنش و درگیری است. از یک سو، دولت وفاق ملی لیبی که از حمایت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا برخوردار است، خود را قدرت مشروع در لیبی می داند و کنترل طرابلس پایتخت این کشور را در دست دارد و از سوی دیگر، ژنرال خلیفه حفتر قرار دارد که بر بخش های وسیعی از لیبی تسلط دارد و از اواخر سال 2019 سعی داشته طرابلس پایتخت لیبی را تحت کنترل گیرد. امری که تاکنون موفق نبوده است.

لیبی از سال 2011 که معمر قذافی رهبر این کشور از قدرت خلع شد، در تنش و ناآرامی به سر می برد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها