موج

مایک پمپئو در واکنش به رفتارهای اشغالگرانه رژیم صهیونیستی در کرانه باختری گفت: این یک مساله داخلی برای اسرائیل است و ما در جلسات خصوصی در مورد آن نظر می دهیم.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از عرب نیوز، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در اظهارنظری گفت: دولت ترامپ هیچ گونه موضع گیری به صورت عمومی در خصوص اقدام اسرائیل در مورد الحاق بخش هایی از کرانه باختری انجام نمی دهد. وی افزود: دولت آمریکا نظر خود را در این رابطه در جلسات خصوصی با مقام های اسرائیلی ابراز خواهد کرد.

اخیرا بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی و بنی گانتس رئیس پارلمان رژیم صهیونیستی در مورد تشکیل دولت در سرزمین های اشغالی توافق کردند. این دو رهبر سیاسی تاکید کرده اند که اسرائیل از تاریخ 1 جولای سال جاری میلادی، فرآیند الحاق بخش هایی از کرانه باختری به سرزمین های اشغالی را آغاز خواهد کرد.

وزیر خارجه آمریکا در واکنش به این تحولات گفته است: اقدامات اسرائیل در این زمینه، مسائلی داخلی هستند و دولت آمریکا در این زمینه به صورت عمومی موضع گیری نخواهد کرد. 

اقدامات اشغالگرایانه رژیم صهیونیستی در کرانه باختری، بارها و بارها انتقادات گسترده بین المللی از این رژیم را به دنبال داشته است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها