موج
کدخبر : ۳۲۵۳۷۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-325370

محققان آمریکا داروی جدیدی موسوم به EIDD-۲۸۰۱ تولید کردند که در آزمایشات اولیه آسیب‌های ریوی ناشی از بیماری Covid-۱۹ را کاهش داده است.

به گزارش خبرگزاری موج، به نقل از شینهوا، محققان دانشگاه کارولینای شمالی داروی جدیدی موسوم به EIDD-۲۸۰۱ تولید کردند که در آزمایشات اولیه روی موش‌ها آسیب‌های ریوی ناشی از بیماری Covid-۱۹ را کاهش داده است.

مطالعه جدید می‌گوید این داروی خوراکی نتایج اولیه امیدوار کننده‌ای را در برابر COVID-۱۹ نشان داده است.

داروی ضد ویروس خوراکی با طیف گسترده می تواند به مبارزه با ویروس کرونا کمک کند؛ براساس این مطالعه که در نشریه هفتگی Science Translational Medicine منتشر شده، این دارو با نام EIDD-۲۸۰۱ ، نتایج امیدوار کننده‌ای نشان داده است.

 استفاده از داروی EIDD-۲۸۰۱ به عنوان یک داروی پیشگیری کننده، از آسیب شدید ریه در موش‌های آلوده به ویروس کرونا جلوگیری می‌کند. این دارو در واقع نوع خوراکی دارویی موسوم به EIDD-۱۹۳۱ است که می‌توان آن را به صورت قرص مصرف کرد.

محققان به سرپرستی تیموتی شیاهان، استاد اپیدمیولوژی در دانشگاه کارولینای شمالی شواهد اولیه را یافتند که نشان می‌دهد EIDD-۲۸۰۱ ممکن است در برابر  سایر عفونت‌های ناشی از انواع دیگر ویروس کرونا عملکرد خوبی داشته باشد و ممکن است مزایایی نسبت به Remdesivir داشته باشد.

محققان EIDD-۲۸۰۱ را به صورت خوراکی به موش‌ها تزریق کردند و دریافتند که این دارو باعث بهبود عملکرد ریوی، کاهش بار ویروسی و جلوگیری از کاهش وزن در موش‌های آلوده شده است.

محقق این پژوهش گفت:  باید اطمینان حاصل شود که این دارو در مردم مؤثر و ایمن است و می‌توان آزمایش‌های بالینی را روی این دارو آغاز کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها