موج
کدخبر : ۳۲۴۶۷۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-324676

موسسه پژوهشی مکینزی در گزارش اخیر خود که به تازگی منتشر شده، خسارت اقتصادی شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد قاره آفریقا را بالغ بر 200 میلیارد دلار ارزیابی کرده است.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری آناتولی، نتایج یک پژوهش اقتصادی که به تازگی منتشر شده نشان می دهد: اپیدمی ویروس کرونا در جهان، خسارتی بالغ بر 200 میلیارد دلار به اقتصاد قاره آفریقا وارد خواهد کرد. کارشناسان بر این باورند که این قاره، کاهش 5 تا 8 درصدی را در تولید ناخالص داخلی خود شاهد خواهد بود.

موسسه پژوهشی مکینزی در گزارش خود در اینباره گفته است: شیوع ویروس کرونا احتمالا موجب خواهد شد که قاره آفریقا مبلغی بالغ بر 90 تا 200 میلیارد دلار خسارت ببیند. این موسسه به طور خاص به این نکته اشاره کرده است که این قاره احتمالا با کاهشی چشمگیر در میزان سرمایه گذاری مستقیم خارجی در سال جاری مواجه خواهد شد که این موضوع، خسارتی بزرگی به اقتصادهای آفریقایی محسوب می شود.

موسسه مکینزی گفته است برای اینکه با تبعات شدید اقتصادی شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد قاره آفریقا مقابله شود باید یک چهارچوب و برنامه مشخص اقتصادی جهتِ اقدام ارائه کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها