موج
کدخبر : ۳۲۳۷۲۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-323726

یک سازمان دولتی در لیبی اولین مورد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از رای الیوم، در بیانیه مرکز ملی مقابله با بیماری ها در لیبی آمده است، وزارت بهداشت تدابیر لازم برای مداوا و درمان کامل فرد مبتلا را در نظر خواهد گرفت.

این مرکز از شهروندان خواست احتیاط‌های لازم را داشته باشند و به تدابیر پیشگیرانه اعلام شده از سوی مرکز و وزارت بهداشت عمل کنند.

در این راستا احمد الحاسی، سخنگوی رسمی کمیته مشورتی پزشکی مقابله با اپیدمی کرونا گفت:  سازمان بهداشت جهانی همچنان ویروس کرونا را در اولویت بیماری‌ها و خطرناک‌ترین آنها در این مرحله می‌داند.

الحاسی گفت: براساس آمارهای بهداشت جهانی تعداد مبتلایان به 323 هزار و 930 مورد، تعداد مرگ و میر ناشی از این ویروس به 14 هزار و 510 تن رسیده و همچنین خاورمیانه دربرگیرنده 25 هزار و 375 مورد ابتلا و 1741 مورد مرگ و میر است.

به گفته این منبع، لیبی شاهد چهار مورد احتمال ابتلا است که یکی در طبرق و سه مورد دیگر در شهر البیضاء هستند، آنها تحت کنترل آزمایشگاهی قرار دارند و نتایج آزمایش‌های آنها اعلام خواهد شد.

وی تصریح کرد: طبق توصیه‌های کمیته مشورتی به کمیته عالی لیبی نخواهد توانست مقابل این ویروس بایستد در این مرحله با توجه به کمبود امکانات پیشگیری بسیار مهم است زیرا درمانی برای این ویروس تاکنون یافت نشده، لذا مردم در خانه‌هایشان بمانند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها