موج

گروه طالبان به شماری از پایگاه های ارتش افغانستان حمله کرده است. امری که چشم انداز استقرار صلح در افغانستان را پس از امضای توافق صلح در این کشور تیره کرده است.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری فرانسه، روز سه شنبه(13 اسفندماه)، مقام های دولت افغانستان اعلام کردند: گروه طالبان در حملاتی به شماری از پایگاه های ارتش افغانستان حمله کرده است. این امر اندکی پس از امضای توافق صلح میان طالبان و آمریکا اتفاق افتاده است. موضوعی که تردیدها در مورد استقرار صلح و ثبات در افغانستان را افزایش داده است.

بر اساس توافق صلح میان طالبان و آمریکا، قرار است گفتگوها میان گروه های داخلی افغانستان در ماه مارس از سرگرفته شود. تشدید خشونت ها در افغانستان از سوی طالبان و اختلاف دولت افغانستان و طالبان در مورد مبادله اسرا با یکدیگر موجب شده تا چشم انداز روشنی مبنی بر کاهش تنش ها در افغانستان پیش چشم نباشد.

بر اساس آنچه در قالب توافق مبادله اسرا میان دولت افغانستان و طالبان مطرح شده، قرار است طالبان 1000 اسیر دولت افغانستان را آزاد کند و در مقابل، دولت افغانستان 5000 شورشی را آزاد کند. امری که با مخالفت جدی اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان مواجه شده است. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها