موج
کدخبر : ۳۱۶۶۱۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316611

بر اساس یافته های پژوهشی که به تازگی انجام شده، نرخ بهره وری بریتانیا به پائین ترین میزان در 250 سال گذشته سقوط کرده است.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از ینی شفق، بر اساس یافته های یک پژوهش دانشگاهی در بریتانیا که با تازگی منتشر شده: نرخ بهره وری در انگلستان به پایین ترین میزان در 250 سال گذشته رسیده است.

بر این اساس، سال 2018، نرخ بهره وری انگلستان 19.7 درصد پائین تر از دوره قبل از وقوع بحران مالی سال 2008 بوده است. این کاهش شدید، حاکی از بیشترین میزان کاهش از زمانِ انقلاب صنعتی (در فاصله سال های 1760 تا 1800) تاکنون، که حدودا 250 سال را دربرمی گیرد، است. در زمان بحران بزرگ اقتصادی دهه 1930، نرخ بهره وری تا 5.3 درصد کاهش یافته بود.

این گزارش توسط اساتید دانشگاه های "ساسکس" و "لافبورو" به نام های نیکولاس کرفتس و ترنس میلز انجام شده است. این گزارش به صورت کامل در تاریخ 6 فوریه آتی، توسط "انیسیتو ملیِ مطالعات اقتصادی بریتانیا"، منتشر خواهد شد.

بهره وری، برون دادِ(نتیجه) اقتصادی به ازای هر ساعت کار است که برایِ افزایش تولید ناخالص داخلی و دستمزد افراد، بسیار مهم تلقی می شود.

نیکولاس کرفتس که استاد تاریخ اقتصادی است می گوید: "شرایط نامطلوبی نظیرِ فاصله گرفتن بخشِ اطلاعات و فناری ارتباطات از رونق اقتصادی، پیامدهای ناشی از بحران اقتصادی جهانی و خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا ( برگزیت )، در زمینه کاهش نرخ بهره وری در انگلستان ایفای نقش کرده اند".

کرفتس همچنین به مساله برگزیت پرداخته و گفته است: "این پدیده واقعا برای اقتصاد بریتانیا منفی بوده است. بسیاری از مدیران به جای اینکه بر نرخ بره وری متمرکز شوند، زمان زیادی را صرفه مقابله با تبعاتِ برگزیت می کنند".

برخی اقتصاددان ها به این موضوع اشاره می کنند که هوش مصنوعی و علم رباتیک برای افزایش نرخ بهره وری در قرن بیست و یکم، کاملا ضروری هستند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها